Kadın Moda

Farklı Çaydanlık Modelleri

28.08.2015
6.095
Sponsorlu Bağlantılar
Farklı Çaydanlık Modelleri

Farklı çaydanlık modelleri günümüzde mutfak alanında yapılmış ve çok ilgi gören tasarımlardan bir tanesidir. Türk milleti başta olmak üzeri çoğu ülkede çay ve çay çeşitleri çok tüketilmektedir. bu kadar çok kullanılan ve tüketilen bir ürün tasarımcıların aklını çalıştırmaya yetmiştir. Çaydanlık konusunda bir çok detay önemli görülür. Çayın her zaman sıcak ve taze kalması gibi. Bunun için çaydanlık tek cins malzeme den üretilmez. Eskiden sadece çelik den üretilen çaydanlıklar günümüzde makine sistemi ile bile çalıştırabilmektedir. Yine çaydanlık malzemesi için en çok kullanılanlardan bir tanesi de porselen çaydanlıklar dır. Çoğunluk olarak çayı sıcak tutuğu bilinir. Çaydanlığın malzeme detayından sonra en çok geliştire bilen bir diğer yanı ise şekil ve desen verilmesidir. Şekil verme konusu tamamen üreticinin hayal gücüne kalmış bir olaydır. Yaratıcılık ne kadar gelişirse alıcıya karşı albenisi de o kadar artar. Çoğu alıcı evinde çaydanlığı olmasına rağmen farklı tasarımı için ve hatta süs eşyası olarak bile çaydanlık alabiliyor.Bir çok marka sadece çaydanlık üzerine bile hizmet verebiliyor. Uzun ömürlük olarak en çok tavsiye edilebilecek olan elbetteki çelik çaydanlıklar dır. Yıllarca güvenle kullanılabilecek olan çelik çaydanlıklar dış kapması sararma veya iz yaptığında parlatma yöntemi ile yeni alınmış gibi temizlenebiliyor. Bu yüzdendir ki çaydanlık sektöre tasarımcı üretici tamir edici gibi bir çok dalda çalışan insanlara ekmek kapısı sunmaktadır.

Diğer bir çeşit çaydanlık olan porselen çaydanlık modeli görüntü olarak göze hitap ederken çayı sıcak tutma özelliği ile de çok tercih edilmektedir. Son zamanların en çok kullanılan çaydanlık modelleri arasında yerini alacak olan diğer bir çaydanlık modeli ise elektrikli çaydanlık modelleridir. Kendini otomatik demlemeye alan çaydanlık modeli günümüz hanımlarının işini çok kolaylaştıracak yöntemler ile üretilmiştir. Aslında hepsinde de amaç kahvaltıların vazgeçilmezi çayı tüketmektir. Fakat bayanların şık sofralar hazırlaması çaydanlık modelinin ile bu sofra düzenine uyum sağlaması için çaydanlık modelleri son yıllarda oldukça değişim görmüştür. Eskiden tek renk olan çaydanlık modelleri artık istenilen her renk her şekil ve desende bulunabiliyor.

Resimleri Tam Boyutlu Görebilmek İçin Herhangi Bir Resme Tıklayıp Tüm Galeri Resimleri Görebilirsiniz.

Bu kadar güzel ve özel tasarlanmış model arasında seçim yapmak çok zordur aslında. Hayvan figürlerinin ile kullanıldığı çaydanlık modelleri günümüzde şıklık olduğu kadar sevimli görüntüyü de ön plana çıkartmaktadır. Ben de siz bayanlar için bu özel ve farklı tasarımların olduğu bir albüm hazırlayıp sizlere sunmak istedim .Çaydanlık sevenlere fikir olsun.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.