Kadın Moda

El Yapımı Güneş Gözlüğü Kabı Modelleri

13.09.2017
Sponsorlu Bağlantılar
El Yapımı Güneş Gözlüğü Kabı Modelleri

En çok kullandığımız yaz dönemi aksesuarlarından olan güneş gözlükleri maalesef oldukça pahalı.Göz sağlığımız için bu şekilde tercih etmemiz de oldukça önemli.Bu kadar para döküp çantaya attığınız anda camı çiziliyor ve güneş gözlüğünüz mahfoluyor.Veya iç mekana girdiğinizde gözünüzden çıkardıktan sonra koyacak yer bulamıyorsunuz ve pisleniyor. İşte bunların çözümü için mutlaka bu el yapımı gözlük kabını denemelisiniz.
Malzemeler
20 cm istediğiniz kumaş
15 cm keçe İp
İlk önce istediğiniz desendeki kumaşı kesin. Kumaşın arkası ve önünü birleştireceğiniz noktayı bir kumaş kalemi yardımıyla işaretleyin.Çıkarttığınız desenden üç küçük parça kesin Sonra bunları birbirine sarıp birleştirirken açılmaması için bir iğne yardımıyla sabitleyin.  Gerçek kumaşı dikmeden önce bir kaç parça kullanılmamış atık kumaşla dikmeyi deneyip ne şekilde duracağını görmeniz kumaşlarınızı ziyan etmemeniz açısından iyi olacaktır. Bu projeyle beraber hem atık kumaşlarınızı değerlendirmiş hem de harika bir gözlük kabına sahip olmuş olacaksınız. Astar yüzü yukarıya doğru basarak, kumaşları tamamen etrafına çevirin alt üst birleştirerek uygun olacak şekilde birbirine denk getirip yapıştırın ve soldaki kesik çizgiden başlayarak, üst kısmını dikin.Üst kenara kadar dikin, kumaşı çevirin ve eğri çevresinde dikiş yapmaya devam edin ve sonra diğer kesik çizgide olabildiğince yakın durun. Dekoratif bir dikiş dikiyorsanız, dikiş dizisinin başlangıcında, diğerine başlamadan önce durmaya çalışın. Sona geldiğinde, ters örgü takmayın, ipleri kesmeyin. Diğer taraftaki uca yaklaştığınızda, kumaşı makineden çıkarın, bitince bitinceye kadar katlayın ve bıraktığınız durma noktasında ön dikişe başlayın. Dikiş çizgisinden çıkarmak için pimleri yeniden düzenlemeniz gerekebilir.
Resimleri tam boyutlu görebilmek için resimlerin üzerine tıklayınız.

Kumaşı dikiş ayağının sağ kenarıyla aynı hızda tutun. Her tarafının birleştiğinden emin olduktan sonra makineden çıkarın. Şimdi ise yapmanız gereken şey kaba görüntüyü ortadan kaldırmak için fazlalıkları kesmek ve kabınızı düzeltmek, gevşek iplikleri kırpın ve makası alıp kenarlarından kesin. Alt taraftaki uzun taraftan başlayıp eğri çevresinde devam edip üst kenarına bir ağız açarak devam edin ve böylece düz bir kesim elde edeceksiniz. Üstelik en iyisi de bu gözlük kaplarını yapmak için pahalı kumaşlar almanıza gerek yok evinizdeki eski giyisilerden,kumaşlardan da parçalar keserek veya atık kumaşlarınızı birleştirerek,hatta eski çantalarınızdan bile bu kapları oluşturabilirsiniz.Eğer tüm bunlar zor geliyor ya da uğraşmak istemiyorsanız sadece eski güneş gözlüğü kaplarınızı birkaç parça havalı kumaşla kaplayarak harika güneş gözlüğü kapları oluşturacaksınız.Gözlükleriniz kadar kapları da şık ve ilgi çekici duracak!

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.