Kadın Moda

El Yapımı Çanta Modeli

13.09.2017
2.149
Sponsorlu Bağlantılar
El Yapımı Çanta Modeli

Okulların açılmasına az bi zaman kaldığı şu dönemlerde çocuklar için oldukça uygun olacak, markalı çantalara tonla para dökmeyeceksiniz. İsterseniz yapıp hediye edebilir satabilir ya da kendiniz kullanabilirsiniz.Yapımı biraz zahmetli fakat ortaya çıkacak sonuca değeceğinden emin olabilirsiniz
Malzemeler:
Büyük bir Parça Lamine Kumaş
1/4  hasır kumaş
1/2 Parlak saten kumaş
1/2 yardlık eriyebilir dokuma olmayan arayüz
Bastırma Spreyi
2 metre naylon (deliklere uyacak şekilde boyutlandırılmış)
25 cm fermuar
1 paket 4 D halka
2 adet çift kablolu kordonsuz
Sırt çantasını ön sırttan, sırt kumaşından ve lamine kumaştan ön ve arka astarın kesilmesi için verilen desen parçalarını kullanın. Her parçanın üst orta noktasını işaretlediğinizden emin olun. Desen parçalarını oluşturmak için karton kullanmalısınız. Demir ve kumaşın korunmasına yardımcı olmak için kumaşa yapışması için arka yüzdeki hızlı bir bezle basabilirsiniz. Isı, kumaşın daha yumuşak olmasını sağlayacak ve sizin için yararlı olabilir.

Astarı Oluşturma:
Verilen desen parçalardan kesilen iki parçaya ek olarak, lamine kumaştan şunları da kesiniz:
(1) 25×15 cm  sırt çantası astarının altı
(2) 50×20 cm – sırt çantası astarının kenarları
(2) 30x 10 cm  – fermuar yeri
(2) 12×5 cm – iç cep
İPUCU:Lamine kumaşla çalışırken, teflon dikiş makinesi ayağını kullanırsanız, en başarılı olacaksınız. Laminata yapışmaz ve daha kolay dikmenizi sağlar. 12 x5 cm’lik parçayı kullanarak iç lamine cebini oluşturun. Sağ tarafları bir arada tutun ve aşağıdaki resimde görüldüğü gibi parçayı sağ tarafa çevirmek için çevreye dikin ve birkaç cm açık bırakın. Köşeleri sıkıştırın, parçayı sağ taraftan çevirin ve kenar boyunca üst dikiş yapın.Cebe astarlık sırt parçası üzerine yerleştirin, cebi ortalayın. Cep parçasını astar sırtına eklemek için sol, sağ ve sol yanları birbirine dikin. Kalem ve benzeri şeyler koyabilmek için cebe fazladan bir ayrıntı oluşturmak için, sağ kenardan dikey bir çizgi dikin. Astarın üst açıklığını ve yanlarını iki parçayı dikmeye başlayarak oluşturun. Astar aslında son adıma kadar fermuara bağlanmayacak, bu nedenle fermuar ağzında astar için bitmiş bir kenar oluşturuyoruz. İki parçanın her birinde bir uzun kenarı bir katlayın.Üst Kat yerinde dikiş yapın.İki orta açma parçasını sağ yanlarını yan astar parçalardan birinde bir araya getirin.

Resimleri tam boyutlu görebilmek için resimlerin üzerine tıklayınız.

Dış kenarları bir araya getirin. Ortada boşluk olmalı. Bunların bir araya gelmesini istemezsiniz! Yan parçayı katlayın ve yan parçaya doğru dikiş basın. Parçaları üst sıralardan başlayarak dikin.Orta parçalarını diğer yan parçaya dikmek için de aynı yöntemi kullanın.Bu noktada, uzun bir yan / orta parçanız, bir alt parça, bir ön parça ve astarın bir arka parçası var. Şimdi bu dört parçayı birlikte dikmeniz gerekiyor. Temel kutu konstrüksiyon tekniklerini kullanın. Öncelikle kenarları dikip arka ve ön parçaları birleştirin. Eğrilikleri düzeltin. İşte hazır! Biraz zahmetli olsa da oldukça bütçeye uygun ve çocuğunuzun da bayılacağı bir çanta ortaya çıktı! Artık kimsede olmayan eşsiz çantasıyla yeni okul dönemine hazır.!

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.