Kadın Moda

Evde Perde Tokası Ve Perde Aksesuarı Yapımı

Sponsorlu Bağlantılar
Evde Perde Tokası Ve Perde Aksesuarı Yapımı

Evlerde perdeler kadar perde aksesuarları da dikkat çekmekte. Ev dekorasyonunun en önemli parçası perdelerin ev dekorasyonuna büyük ölçüde etki ettiğini biliyoruz. Bugün klasik perde aksesuarlarından sıkılanlar için birbirinden güzel ve yaratıcı modellerde perde süsü ve perde tokası yapımını sizlere anlatacağız. Öncelikle çocuk odalarındaki perde süslerinden başlayacak olursak; çocuk odaları için oyuncaklarla yapılan perde tokası modelleri bulunmakta. Oyuncaklar çocukların odasını dekore ederken en çok kullandığımız obje, doğal olarak oyuncakları perde dekorasyonunda kullanmakta çocuk odası açısından hoş olacaktır. Oyuncaklarla perde tokası yapmak için oyuncağın genellikle el kısımlarına 2 taraftan lastik dikiyoruz ve düğmeyle birleşmesini sağlıyoruz. Yine kız çocuklarının odası için çiçekli içi elyaf doldurulmuş perde süslerini galerimizde sizler için derledik. Yapımı kolay olan içi elyaf dolu bu perde süslerini mutfak veya başka odalarda da kullanabilirsiniz. İçi dolgulu ürünlerin yanı sıra kurdele kullanılarak yapılan perde süsleri mevcut. Kurdele kullanılarak yapılan perde süsleri genellikle daha gösterişli olmakta. Bunlarla ilgili videoları izleyerek aşamalarla bu ürünü yapabilirsiniz. Kurdeleyle çiçek, gül figürlerini yaparak bunları da perde süsü olarak kullanabilirsiniz. Farklı bir model olarak hazır çiçekleri perde süslemelerinde kullanabilirsiniz. Hazır çiçeklere tül veya kurdele ile destekleyerek perde tokası olarak kullanabileceğiniz gibi, sap kısmını keserek çengelli iğnelerle perdeye tutturabilirsiniz.

Bu şekilde perdelerde serpilmiş papatya veya gül görüntüsünü yakalayabilirsiniz. Bunların yanı sıra çok basit şekilde şıklığı yakalamak istiyorsanız, incili boncukların dizili olduğu iplerle perdelerinizi toplayarak sade şıklığı yakalayabilirsiniz. Yine perde süsü yapımında keçeleri kullanabiliriz. Keçe kalıplarını kullanarak kestiğimiz figürleri çengelli iğneler aracılığıyla perdelere tutturabiliriz. Keçelerle dileğinize göre yıldız, kelebek, çiçek gibi pek çok figürü yapabilirsiniz. Eski CD’leri kullanarak da farklı perde tokaları tasarlayabilirsiniz. Galeride 2 farklı modelin yapılışını sizlerle paylaştık.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen Resimlerin üzerine tıklayınız.

Evinize ve zevkinize uygun olan modeli yapmayı deneyebilirsiniz. Eski Cd harici bazen kupa bardaklar kullanılarak da mutfaklar için perde aksesuarı yapılabiliyor. Altı kesilen kupa bardağı perde tokası olabiliyor. Mutfaklar için şık bir tasarım olabilir. Çocuk odaları için yapacağınız perde süslerinde küçük peluş oyuncakları kullanabilirsiniz. Perdeye gelişigüzel asılarak yapılan süslemeler çocukların hoşuna gidecektir. Yatak odası perde süslemeleri için tüllerle yapılan çiçek modelleri en çok sevileni. Sade ve şık görünen tül çiçeklerin daha gösterişli olmasını istiyorsanız parlak taşlar ve inci boncuklarla süsleyebilirsiniz. Hepinize kolay gelsin hanımlar.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.