Kadın Moda

Protez Bayan Tırnak Modelleri

12.08.2017
Sponsorlu Bağlantılar
Protez Bayan Tırnak Modelleri

Tırnaklarımız her zaman ellerimizin nasıl görüneceğine karar veren en önemli unsurlardan biri olmustur. Uzun ve biçimli tırnaklar elimizi her zaman olduğundan zarif ince ve uzun gösterecektir. Ama maalesef günümüzde kötü beslenme koşulları,stresli yaşam gibi bazı olumsuz etkenlerden dolayı tırnaklarımız yıpranma,soyulma,kırılma gibi sorunlarla karşılaşabilir. Ayrıca stresin neden olduğu en kötü etkilerden biri de tırnak yemektir. Bir çok insan bu durumdan dolayı sağlıklı ve bakımlı tırnaklara kavuşamamaktadır. İşte bu gibi durumlarda protez tırnak çok iyi bir çözüm ve güzel tırnaklar isteyenler için büyük bir moral kaynağı olarak yardımımıza yetisiyor.Akrilik ve jel olmak üzere ikiye ayrılan protez tırnak son yıllarda güzellik sektörünün gelişmesi üzerine ülkemizde oldukça popüler olmuş durumda.Hemen hemen tüm güzellik salonlarında uygulanan protez tırnak takma tırnağın aksine tırnak dibi yani tırnağın canlı kısmi tamamen örtülmediği ve tırnak yatağına zarar verilmediği için tırnak yeme ve uzatma tedavilerinde de sıkça kullanılmaktadır. Takma tırnaktaki japon yapıştırıcısı yerine daha sağlıklı içinde zararlı maddeler içermeyen besleyici yapıştırıcılar kullanılması protez tırnağı bir tercih sebebi yapıyor. Yalnızca güzel tırnakları olmayanlar değil, 3-4 hafta boyunca kalıcı olması sebebiyle yoğun tempoda çalışan,ayrıca çok fazla ev işi yapıp tırnaklarındaki oje bir gün bile dayanmayan ev hanımlarının da gözdesi. Neredeyse bir ay boyunca bakımlı tırnaklarla dolaşmak herkesin hayalidir. işte protez tırnaklar bize bu olanağı sağlıyor.

Akrilik olan protez tırnaklar tırnağa sürülen akrilik maddesiyle yapılırken jel tırnaklar ise yalnızca tırnağın ucuna eklenen jel tırnak eklentilerinin üzerine sürülen kalıcı ojelerle yapılabiliyor.Fiyatı takma tırnaklara göre biraz fazla olması nedeniyle insanlara biraz pahalı gelse de neredeyse 1 ay dayandığını düşündüğümüzde gayet uygun olduğu görülüyor. İstediğiniz şekil ve modeli seçebildiğiniz gibi uzunlukta sizin zevkinize kalmış. Kendi tırnaklarınızı tasarlayıp tasarımınızı ellerinizde taşıyabilirsiniz. Ele uygulandığı gibi ayaklarınıza da uygulanan jel tırnak ayrıca tırnak mantarı tedavisinde de büyük bir çözüm. Siyah ve hasta görünen ayak tırnağını tamamen kamufle edip iyileştirme özelliğine sahip. Üstelik yaptırdıktan sonra oje rengini değiştirmek de gayet kolay. İstediğiniz renk bir oje seçip.protez tırnaklarınızın üzerine sürüp kullanabilirsiniz. Daha sonra asetonla silip üzerine başka renk ojeler de deneyebilirsiniz.

Resimleri Tam Boyutlu Görebilmek için Resimlerin Üzerine tıklayıp tüm resimleri Görebilirsiniz

Ayrıca yeterince uzun tırnaklarınız varsa ve tırnak seklinizden memnunsanız yalnızca protez tırnak yapımında kullanılan kalıcı ojelerle çeşitli nail art ve renklerle tırnaklarınızı süsleme imkanına da sahipsiniz. El becerisi bu tip işlere yatkın olan biriyseniz,internette bir çok sitede satılan jel tırnak setlerinden alıp,kendi jel manikürünüzü evde de yapabilirsiniz. Kendimin de severek kullandığı bu yöntemde sade modellerin yanısıra boncuklar ve bazı özel tırnak susleriyle abartılı ve şık modelleri de tercih edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.