Kadın Moda

En Moda Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

18.04.2015
6.927
Sponsorlu Bağlantılar
En Moda Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Saçlarımız biz kadınların en değerli hazinelerindendir. Onlara bakmak ilgilenmek çeşitli şekillere sokmak bazen boyamak kestirmek ve model vermek; bunlardan en az bir tanesi bile mutlaka tüm kadınların günlük rutinleri arasında zaman zaman yer almaktadır. Bakımlı kadın deyince akla ilk gelenlerden birisi de saç bakımıdır. Günümüzün hızlı dünyasında ise saç bize çok fazla zaman kaybettirmemelidir. Gerek kız çocuğumuzun saçlarını yapma gerekse kendimize uygulama anlamında pratik modellerin bize bu modern zamanda çok fazla artısı olacaktır. Bu yazımızda sizler için en kolay saç modellerinden örgüyü, çeşitli yapım yolları ile derledik. Öncelikle örgü deyip geçmemek lazım. O kadar çok modeli ve çeşidi var ki kadınların yaratıcılığı bu konuda da hayli üst düzeyde. Fakat bir çoğumuz saç örgü modellerini bilmemektedir. Galerimizi incelerseniz size günlük çok fazla avantaj kazandıracak, hatta gelin başı gibi masraflı bir olaya dahi kolayca uygulanabilecek saç örgü modelleri göreceksiniz. Bunların yapımını ise dert etmeyin ayrıntısıyla anlatan fotoğraflarımız mevcut. İlla ki kendinize uygulamanız gerekmez küçük bir kızı bu modellerden birini ona uygulayarak sevindirebilirsiniz zira çok cici modeller.

Ayrıca örgü adeta saçtan bir aksesuar üretme tekniği olduğu için çok gösterişli ve tokayla oluşturulan maşayla oluşturulan saç modellerine göre daha pratik olacaktır. Zamandan dert ediyorsanız, saç örgünüze güvenin, saçınız salacak kadar temiz değil ve sizin o an vaktiniz yoksa, dert etmeyin ve örün. Bu saçınızı daha gösterişli ve toplu gösterecektir. Saç örmek bir sanat işidir tabii ki normal düpedüz örmüyorsanız. Saç örgüsüyle nostaljik saç modeli, topuz modeli, at kuyruklu saç modeli, yandan örülen modeller gibi çok fazla seçenekli saç modelleri üretebilirsiniz.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Bunun yanı sıra saç örgüsünün şöyle bir güzelliği de vardır : Saçlarınızın örgüsünü açtığınızda, saçınızda doğal ve hoş dalgalar oluşacaktır. Bu oluşan yeni görüntü ile de yeni bir saç modeli daha elde etmiş olursunuz. Saç örerken sadece lastik toka veya ek olarak tel toka kullanabilirsiniz. Taçlarla saçınızı süsleyebilirsiniz. Bunun dışında bazı modeller var ki tokaya bile ihtiyaç duyulmaz. Saçınız o örgüyle toka varmış gibi sabit kalacaktır. Düğümlü saç örgü modelleri gibi. Tabi burada düğüm derken saçın düğüm düğüm dolaşmasından bahsetmiyoruz. Çeşitli çözülebilir düğüm atma tekniklerinin saça uygulanmasından bahsediyoruz. Saçınızı bizce artık evde bile çok özel bir davete, düğüne, toplantıya hazırlayabilirsiniz. Hatta kim bilir kendi düğününüz için bile bu modellerden birini seçebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.