Kadın Moda

Yemek Masaları İçin Şık Masa Örtüsü Modelleri

13.09.2015
4.445
Sponsorlu Bağlantılar
Yemek Masaları İçin Şık Masa Örtüsü Modelleri

Evinde masası olmayan kimse yoktur herhâlde arkadaşlar. Mutlaka herkesin evinde bir yemek birde mutfak masası vardır. Bu masalarında üzerinde mutlaka örtüsü vardır. Hem de en güzelinden. Ama biz hanımlar masa örtüsünü çok severiz. Bu yüzden değişik değişik alır ve sürekli değiştirerek kullanırız. Hele de evimize bir misafir gelecekse yemekli daha da özenli bir sofra hazırlamak adına misafire özel örtüler kullanılır. Onlar günlük değildir maalesef. Maalesef diyorum çünkü eskiden annem o örtüleri misafire özel çıkarırdı. Biz o örtülerde misafir harici yemek yiyemediğimiz gibi üzerine bir şey dökünce de azarı en güzelinden işitirdik. Eskiden örtüler el yapımı olurdu elde dikilir işlenirdi kenarları dantel ya da iğne oyası olurdu yada örtünün hepsi komple dantelden olurdu bide bu işin elde yıkaması vardı tabii ki. Hal böyle olunca annelerin bizlere örtüleri kirlettiğimiz zaman kızması çok normaldi. O zaman normal gelmiyordu çok kızıyordum anneme ama şimdi büyüyünce anlıyorum ki eskiden her şey çok zormuş yaşam zormuş. Şimdi ise her şey çok kolay artık imkânlar ve olanaklar sanki her şey bizim rahatımız düşünülerek icat edilmiş.

Elde yıkama denilen bir olay yok. Bir şey kirlendiği zaman çamaşır makinası denen bir icat var ki büyük kolaylık bizler için at yıkasın pırıl pırıl çıkar ve kullan. Evet bayanlar günümüzdeki mükemmel icatları say say bitmez bizim asıl konumuz olan masa örtülerinde ise yine büyük devrim yapılmıştır. Öyle örtüler yapılmış ki eskiden yemek döktüğüm örtülerden sonra yediğim dayağı düşünüce keşke eskiden de olsaydı demiyor değilim yani. Leke tutmayan masa örtüleri üretmiş firmalar ne dökersen dök artık problem değil çünkü leke tutmuyor hiçbir lekeyi barındırmıyor. Peçetelerde ise öyle güzel modeller var ki kendine hayran bırakmakta. Peçetelerde kullanılan yüzük denilen halkalar ise şıklıkta masada herkesle yarışacak türden. Ranırlı, peçeteli ve yüzükleriyle şık bir masa örtü takımı oluşturan üreticiler o kadar çok çeşit üretmekteki hangisini alacağınızı şaşıracaksınız.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Tamda burada biz devreye giriyor ve kafa karışıklığına son veriyoruz. Dışarı çıkıp mağaza mağaza gezip yorulmadan önce sizler için hazırladığımız sezonun en son moda olan masa örtü takımlarını inceleyip sonra karar vermeniz daha doğru olacaktır. Çeyiz olarak en şık takımları bulup alabileceğiniz modeller sizlerin beğenisine sunulmakta. Çeşit olarak geniş bir yelpazeye sahip olan masa örtü takımları sizlerin kafasını karıştırırken bir den fazla takım almanıza da yol açacak. Size bir şey söyleyelim mi en doğrusu bu takımlardan zaten birden fazla almaktır, değişik ve şık çeşitler her zaman elinizin altında olması gerekir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.