Kadın Moda

Dekoratif Yastık Yapalım

Sponsorlu Bağlantılar
Dekoratif Yastık Yapalım

Evlerde dekoratif amaçlı kullandığımız yastıkları kendimiz dikebiliriz. Dekoratif yastık yapmak için kumaş, makas, dikiş makinesi ve kalıp çıkarmak için kağıt ve kaleme ihtiyacımız var. Yapacağımız dekoratif yastığın modeline göre kalıp çıkarma tekniklerimiz ve kesme işlemleri farklılık gösterecektir. Yastık dikmek için kumaşın cinsini kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Polar, keten,kadife veya düz kumaş tercih edebilirsiniz, renk konusu da tamamen sizin zevkinize kalmış. Eğer smiley yastık yapacaksanız her zaman sarı rengi tercih etmenizde fayda var. Çizimi kolay modellerde kalıp çıkarmaya gerek duymadan kumaşı hafifçe kurşun kalemle çizerek kesimi yapabilirsiniz. Kalıp çıkarma veya çizme işleminden sonra kumaşı kesiyoruz. Ardından tersten dikiyoruz ve içine elyaf dolduruyoruz. Buraya kadar sıradan yastık yapar gibi işlemleri yapıyoruz. İşin asıl eğlenceli ve güzel tarafı yani süsleme işlemi geliyor sonra. Süsleme işleminde keçe, boncuk, kumaş veya simli ipler kullanabiliriz. Yapacağımız işleme göre süsleme malzemelerini seçiyoruz. Dekoratif yastık yapmadan önce galerimizdeki yastık modellerini incelemeniz sizlere yastık kalıpları hakkında fikir verebilir. Çocuklar için şeker, kek, kuzu gibi sevimli figürlere sahip dekoratif yastıklar yapabilirsiniz. Yatak odaları için kadife kumaştan dikilen yastık modelleri daha uygun olabilir.

Yastıkları keçelerle dilediğiniz figürde süsleyebilirsiniz. Özellikle hayvan figürlü yastık modellerinde süslemeleri keçelerle yapabilirsiniz. Bazı yastıkları fiyonk şeklinde veya dudak şeklinde yapabilirsiniz. Bu gibi modellere sahip dekoratif yastıkları süslemeden de çok şık duruyorlar. Çocuklar için yapacağınız dekoratif yastık modellerinde kız figürünü yaparken saçlarını iplerle yapabilirsiniz, etek kısmını tülle kapayabilirsiniz.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen Resimlerin üzerine tıklayınız.

Üç boyutlu tasarımlar her zaman daha ilgi çekici görünecektir. Hayvan ve insan figürlerinin yanı sıra düz kare şeklinde kestiğiniz yastıkların üzerine galerimizde örnekte verdiğimiz gibi kumaş boyasıyla bazı figürler yapabilirsiniz. El izinizi yastığın üzerine çıkarabilir, rastgele resim çizebilirsiniz. Son dönemlerde kadife kumaşın kıyafetlerde kullanımı arttığı gibi dekoratif ürünlerde de kullanıldığını görmekteyiz. Kadife kumaşlar ile yapacağınız kalp veya dudak şeklindeki yastıklar da evinize hoş bir enerji verecek. Ayrıca kedi gibi bazı hayvan figürlerini içeren dekoratif yastıkları da kadife kumaşlarla dikerseniz tatlı görünebilirler. Galerideki fotoğraflarda da gördüğünüz gibi çok fazla dekoratif yastık modeli bulunmakta. Sizler de evinizin dekorasyonuna uygun ve kendinizi yansıtan yastığı yapmak için fikir almak adına galerimize bakabilirsiniz. İşi biraz geliştirirseniz bu konuda gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin hanımlar iyi günler.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.