Kadın Moda

Eski Kotları Nasıl Değerlendirebiliriz ?

Sponsorlu Bağlantılar
Eski Kotları Nasıl Değerlendirebiliriz ?

Biz hanımlar en çok sıklıkta seçtiğimiz tarz sportif kıyafetlerin oluşturduğu stiller diyebiliriz. İşte bu şık spor kombinlerin oluşmasına yardımcı olan kot tasarımlarını tercih etmekten geri kalmayız. Özellikle kot pantolonlar olsun yine kotlardan hazırlanan gömlekler elbiseler bluzlar ve hatta çantaları kullanım sonucunda emprime ve deforme olduğunu fark ederiz. Hemen ilk işimiz yeni kıyafetlere yönelmek olmaktadır. Ama şimdilerde bu eskimiş her kot tasarımı adeta yenileme veya başka şekiller de uygulama sonucunda adeta yeni görünümü tekrar elde edebiliriz. Başka bir deyişle hem ekonomik olacak bizlere hem de mesela elbise ise bunu farklı bir çanta veya gömleğe dönüştürebileceğiz. Yani her şey bizlerin tasarımcılığına ve yaratıcılığına bağlı hanımlar. İşte çok kolay ve zevkli yapacağımız örneklerden birisi evlerimiz de bulunması gereken paspasları verebiliriz. Çünkü muhakkak hemen hemen evlerin belirli kısımların da yer almaktadır. Gerekli malzemeler ise eskimiş ve emprime olan kot, ip, dikdörtgen şeklinde büyükçe karton makas.İlk önce kot kumaşı uzun şeritler halinde makasla kesin ve eliniz ile parçalayın.

Kartonun kısa kenarını bir ip geçecek şekilde çok kısa kesin. İpi bu kesiklerden geçirin ve adeta kilim dokuması yapılacak şekilde ipleri kartona dolayın. Daha sonraki aşama ise şeritler halinde kesilen ve hazırlanan kot kumaş parçalarını bu ipler arasından geçirin. Bu işlemi yaptıktan sonra ise kenar kısımlarda kalan uzunca saçakları bir birine bağlayın. Böylece paspasın verilmek istenen görünümünü kazanacaktır. Diğer bir örnek ise genellikle günlük olarak tercih edilen spor çantalar olmakta. Çok rahat kullanabileceğimiz gibi eski kotları da en iyi şekilde değerlendirme olanağını elde edeceğiz. Genellikle kot pantolonları uygulamayı tercih eden hanımlar bakın da nasıl kolayca çanta yapmışlar…İlk etapta çantanın ebadını belirleyelim.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Kot pantolonun iki paçasını belirlediğimiz boyutlar da keselim. Eğer çanta içerisine küçük bölmeler yapmayı düşünürseniz dilediğiniz renkten oluşan kumaşı dahil edebilirsiniz. İçerisine ilave edeceğimiz kumaşın kenar kısımlarını dikelim. Çantaya biraz renk ve gösterişi yansıtması amacı ile bir çok aksesuarlardan faydalanacağız. Mesela renkli kurdeleler, taşlar ve hatta boncuklar olmak üzere üzerine yerleştireceğiz. Çanta askısı için ise yine kot pantolondan alınan kumaşlar ile sağlayacağız. Hadi hanımlar kesinlikle bu tasarımları incelemenizi tavsiye ederim. Artık sizler de atmayı düşündüğünüz kumaşları ve kotları bu şekilde değerlendirmeniz sonucunda harika çantalar, kıyafetler ve aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.