Kadın Moda

Beslenme Örtülerinizi Kendiniz Yapın

Sponsorlu Bağlantılar
Beslenme Örtülerinizi Kendiniz Yapın

Okul alışverişleri yavaş yavaş başlarken hatta bitmek üzereyken siz de ilkokula giden çocuklarınız için bir çok malzeme satın alırken eminiz ki beslenme örtülerini de atlamayacaksınız.Gelin bu sene bir değişiklik yapın ve beslenme örtülerini hazır almak yerine sadece tek 1 malzeme ve dikiş yeteneklerinizle beraber el yapımı bir beslenme örtüsü yapalım.Hem çocuğunuzla beraber eğlenerek yapabileceğiniz bir aktivite olacak,hem de ortaya çıkan bu amerikan servis tarzı beslenme örtülerine bayılacaksınız!
Malzemeler: 1 top(12 Adet) 50×25 boyutunda kumaş
Kumaşları seçerken 6 koyu 6 açık ton seçtiğinizden emin olun böylece harika bir kontrast oluşturarak çok şık örtülere sahip olacaksınız.Beslenme örtüleri için kullandığınız her kumaştan her biri 9.5 cm boyutunda 16 kare kesin. Her biri için 16sı koyu ve 16sı açık olmak üzere 32 kareye ihtiyacınız olacak. Oluşturduğunuz kareleri baklava şeklinde yarıya kesin ve bunları açıklarla koyular uç uca gelerek bir kare oluşturacak şekilde birleştirin. Karelerin sağ yanlarını bir araya getirin ve köşeden köşeye diyagonal bir çizgi çizin. Çeyreğin her iki yanından da 2 cm uzaklıkta çizilmiş çizgiyi kesin ve iki yarı-kare üçgen oluşturun.

Büyük bir beyaz örtüyü 35×10 büyüklüğünde kesin ve oluşturduğunuz iki üçgenden oluşan kare parçaları bu beyaz örtülerin üzerine dikin. İşte şimdi dikiş yeteneğinizi göstermeniz gereken bölüm. Yalnızca görünmez bir iplik veya beyaz bir iplik yardımıyla kabarık durmaları icin altlarına kumaş veya elyaf doldurarak dikin.

Bu üç boyutlu örtüler çocuğunuzun okulda ilgi çekmesini sağlayacak ve hatta yemek yemek istemeyen çocuklar bile bu eğlenceli örtüler sayesinde yemeklerini severek yemeye başlayacak. Tek yapmanız gereken çocuğunuzun da bu aktivitede size katılmasına izin vermek.Böylece eğer arzu ederseniz onun favori hayvanını,en sevdiği çizgifilm karakterini, güzel bir çiçeği kısaca onun en sevdiği şeyi örtünün üzerine dikerek onun hoşuna gidecek bişey yaparken ayrıca da eğlenmesini sağlayacaksınız.Eğer bu örtüleri amerikan servis tarzında istiyorsanız yine aynı boyutlarda kestiğiniz bir plaka kullanabilirsiniz. Bu plakayı istediğiniz kumaşlarla kaplayarak amerikan servis tarzı sert beslenme örtüleri elde edebilirsiniz.

Resimleri tam boyutlu görebilmek için resimlerin üzerlerini tıklayınız.

Böylece çocuğunuz yemek yerken buruşmayacak veya kayıp kolayca düşmeyecektir.Plakayı kaplarken kırılmaması için dikkatli olmanız gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken şey çocuğunuzla beraber bu akiviteyi yaparken sizin gözetiminizde olmasına dikkat etmek ve dikiş kısmını kendiniz halletmek! Kendi yaptığı örtüleri okulda sergilemek gerçekten onun da oldukça hoşuna gidecektir. Eğer isterseniz bu örtüleri kermes gibi yerlerde satıp hem gelir elde edip hem de bütçe tasarrufu da yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.