Kadın Moda

Eski Takıları Nasıl Değerlendiririz ?

Sponsorlu Bağlantılar
Eski Takıları Nasıl Değerlendiririz ?

Biz bayanlar olarak asla takısız yapamayız. İsteriz ki takı modelleri kutularımızda her çeşit ve her tarzda olsun. Ama belirli bir zaman süre sonra takılarda hem moda hem de trend olarak biraz geri kalması sebebi ile yapacağımız küçük değişimler sayesinde yeni modellere dönüştürmek mümkün. Bizlerin sıkça karşılaştığı sorunlardan birisi de şüphesiz ki takıların kırılması diyebilirim.. Özellikle bileklikler de veya küpeler de bazı modellerde zincirler ile birleştirildiği için kopmalar olmakta. Bu gibi aksesuar içerisinde ki süslemelerde kopmalar veya aşınmalar oluşmuşsa çok güzel şekilde değerlendirme imkanımız olacak.. Her hangi bir kopan takı parçasını farklı detaylar ve yöntemler uygulamak sureti ile değişik takı modelleri yaratacağımızı unutmayalım.. Mesela uzun bir kolye zincirinin uç kısmına bu kopan takı objeyi ilave etmeniz yeterli olacaktır. Aynı şekilde kısa zincirlerde kullanabilir ve bu objelere ilave olarak ve uyum sağlayacak tarzda süslemeler ile zengin hale dönüştürebilirsiniz. Bazen kendimizin ördüğü takılarda genellikle örgü ipliklerinde hasarlar olmakta. Bu hasar gören örgü ipliklerine uygun renkler de ilaveten iplikler ile tamir yapabiliriz. Ayrıca yine örgülerden motifler veya taş, pul ve benzeri süslemeleri dizayn etmeli ve özellikle gözlere estetik güzellikler ile yansımasına imkan yaratabiliriz.

Esli kumaş parçalarını ise değerlendirmek için ince şeritler halinde keselim ve saçaklar şeklinde örneğin bileklerin uç kısımlarına yerleştirin. Göreceksiniz ki oldukça şık ve orjinal bir model yapmış olacaksınız..Bir çok imitasyon takılarımızdan vazgeçemeyiz..Uzun süre kullanım sonucu bu şık takılarımız zaman içerisinde kararmalar veya farklı aşınmalar elimizde olmayan nedenlerden dolayı yeniliklerini kaybederler.. Ama üzülmeyin hanımlar. bunun için de yani ilk görünümü kazandırmak için kolayca yapabileceğimiz uygulamalar var..Mesela hepimizin evlerinde muhakkak aliminyom folyo, kabartma tozu ve su olmakta.
Ama suyun sıcak olmasına dikkat edin lütfen.. Küçük bir kabın içerisine aliminyum folyo ile kaplayın ve içerisine sıcak suyu ilave edin. Ek olarak bir yemek kaşığı kabartma tozunu, tuzu sıcak suyun içerisine ekleyin ve pürüzsüz bir karışım elde edinceye kadar güzelce karıştırın. Yaptığınız bu sıcak su karışımı takılarınızda oluşan kararmalarda ve yeşillenmeler de üzerine uygulayın.. Çok kısa zamanda bu takılarda gördüğümüz kararmalar ve yeşillenmelerin yok olduğunu göreceksiniz. İşte çok pratik şekilde takılar yenilenecek ve ilk aldığınız gün gibi ışıl ışıl parlayacaktır..

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.