Kadın Moda

Sonbahara Özel Örgü Bayan Şal Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar
Sonbahara Özel Örgü Bayan Şal Modelleri

Artık yavaş yavaş yaz mevsiminin sonuna yaklaşıyoruz. Bu nedenle örgü dantel modelleri ile hazırlanan bayan şalları örmeye başlamalıyız. Mesela bazı sonbahara özel örgü bayan şal modellerini bolero tarzında kullanabilme şansımızda olabilir. Böylece bunları hem şal hem de bolero olarak aksesuar niteliğinde şık kombinler elde edebileceğiz. Her bayanın zevkleri ve tercihleri birbirinden farklılık içermesinden dolayı bu sezona özel bir çok değişimler ile görmemiz mümkün. Çünkü genç kesimler yani genç kızlarımız biraz daha zenginlikler ile dolu şalları kendileri için en uygun görmekte.. Modeller de motiflerin bambaşka bir görünüm kazanması amacı ile iki seçenek şeklinde tercih edebileceğiz. Şöyle ki bazıları tek örgüden oluşmakta yani şallar da başlama ve bitim bir arada yapılmakta..  Bazılarında ise küçük veya büyük motifler ile örülmekte ve motif bitiminde kusursuzca birleştirilerek şal tamamlanmakta..Çok ağır şallar için ise süslemeler kaçınılmaz olmakta..Yani örülen şallar üzerine bir çok aksesuar dizayn edebileceği gibi örgü esnasında ilmikler arasına boncuk taş veya pulları ilave edebileceğiz.  

Bir başka yöntem ise kurdeleler saçaklar, ponponlar, püsküller de eklenebilecek. Artık bizlerin zevkleri doğrultusunda örebilecek ve bu sayede en şık şalı üzerimizde sergileyebileceğiz. Başka bir detay ise firkete ile örülenler gelmekte. Firkete şallar görünüm açısından daha ağır modelleri içermekte. Çünkü bunları hem örmesi biraz daha zor hem de özen isteyen şalı oluşturmakta..Sade bir güzelliği sergilemek istiyorsanız bağlama şeklini şalın kendi kenar kısımlarını estetiklik içerecek şekilde boğum yapmak gerekiyor. Ama bazı hanımlar kurdeleleri uç kısımlara ilave etmek sureti ile hoş bağlama stili yaratmakta. Bahar mevsimi gibi kış sezonunda kullanabilmek amacı ile takım şeklinde tamamlayabiliriz.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Yani bere veya şapka ile birlikte eldiven atkı gibi modelleri dahil edebiliriz. Sadece renk ahengini yakalamak önemli. Bu sayede eksiksiz ve en güzel üçlü takım örmüş olacağız. Yeni örgüler de boğazlı şallar sizlerin de ilgisini çekecektir. Adeta boğazlı olmasından dolayı rahatlığı sağlaması da mümkün. Kenarlarına uzunca şallar ekleyin ve dökümlü görünmesine yardımcı olmuş olacaksınız. İşte size bu sonbahara imzasını atacak olan şal modeller hanımlar …

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.