Kadın Moda

Yeni Örgü Bayan Patik Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar
Yeni Örgü Bayan Patik Modelleri

Biz hanımlar olarak bahar ve kış aylarında sıkça kullandığımız patikleri bu yeni örgü bayan patik modelleri içerisinde çok farklı görmek mümkün olacak..Çünkü sürekli değişim yapılan hobi el işi modelleri sayesinde bazen ayakkabı şeklinde bazen de bot tarzında görmek kaçınılmaz olmakta. Ayrıca evlerimizde ve yapılan örgülerden artan iplikleri değerlendirmek için bizler adına çok güzel bir fırsat olarak değerlendirebileceğiz. Şöyle ki mesela örgülerden arta kalan iplikler ile çizgi desen şeklinde örülebilecek ve böylece rengarenk çizgi desenlerden oluşan bir patik elde etmiş olacağız. Ayrıca eğer sade renk olarak uygulananlar da bot şeklinde yapılmışsa bilek kısımlarına isterseniz büyük isterseniz büyükçe yapılan ponponlar ile mükemmel görünüm kazandırabiliriz. Genellikle klasik patiklerde alışılagelen desenlerden kilim desenler gibi modellerde ilave edilmiş ve geçmişten günümüze gelmeyi başaran patikler yapılmış. Ayrıca kilim desenler bilindiği üzere uygulananlar renkler olsun örülme şekli olsun farklılıklar sergilenmiş.

Bunlara ilave olarak kar tanesi desenler, güller çiçekler gibi aklımıza gelebilecek her objeler bu patikler üzerine desen yapılmaya çalışılmış. Ama genç kızlarımız hem sadelik hemde şıklığı bir arada yakalamak amacı ile süslemelere ağırlık vermekteler Örneğin en güzel modellerden bir tanesi ise trend renklerle örülen ve üzerine uzunca yapılan saçaklar veya püsküller dahil edilenler olmakta. Aksesuar ve süslemelerde ise en çok kurdeleler ve yine ayrı olarak örülen figürler ile sağlanmış. Kullanılan kurdeleler ise patik üzerinde kusursuz görünmesi amacı ile patik kenarlarının kenar kısımlarına büyükçe ilmikler yapılmakta ve kurdeleler bu büyük ilmikler arasından geçirilerek tamamlanmakta. Tercih edilen kurdelelerin renklerini ise dilediğimiz tarzda seçebileceğiz.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.Yani örülen patikler renginde olabileceği üzere patik renginden çok farklı ton da bir renkte kullanılabilir. Ayrıca kurdeleleri ön kısımda fiyonk olarak dahil edebiliriz veya çok hoş gül figürü yapabiliriz. Biraz zengin göstermek için ise düğmeler başka bir alternatif. Yani yapılabilecek şekiller üzerine yerleştirebilir ve sade hali ile ilave edebiliriz.  Böylece düğmelerin kazandırdığı farklılık ve güzellik modeller de fark edilebilecek..Bant şeklinde bağlama stillerin de yapışkan bantların yerini yine düğmeler ve hoşluk vermesi amacı ile yine güller çiçekler almış.. Boncuklar ve taşlar gibi pullar da başka bir süslemelerin oluşmasına yardımcı olmakta.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.