Kadın Moda

Ev Dekorasyon Ürünlerinde Son Moda Dantel Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar
Ev Dekorasyon Ürünlerinde Son Moda Dantel Modelleri

Ev tekstili ve dekorasyonu deyince tamamlayıcı ürün olarak biz kadınların ilk aklına gelenlerden bir tanesi de danteldir. Belki modern ev dekorasyonunda dantele yer olmadığını düşünebilirsiniz fakat kesinlikle olay sandığınız gibi değil. Çünkü şimdi dantelden avizeler ya da dantelin kavanozun etrafına sarılmasıyla oluşturulan dekoratif kaplar gibi ürünler kesinlikle hem modern dekorasyona uyum sağlıyor hem de romantik ve retro bir görüntü oluşturuyor. Yani dantelden tamamen bir kumaş olarak faydalanmak yerine onu aksesuar haline getirebilmek de oldukça moda. Bunun dışında siz iflah olmaz bir klasik dantel kullanım tutkunuysanız, tahmin ediyoruz ki en ufak model dikkatinizi çekiyordur. Bu yazımızdaki galeriyi inceleyerek klasik olanların dışında dantelleri ev dekorasyonunda nasıl kullanacağınızı da keşfedebilirsiniz. Dantel çeşitleri ve dantel örme teknikleri çok farklıdır fakat dantelle uğraşmak genel olarak ruhu dinlendirir ve odaklanmayı sağlar. Bazı kadınlar hatta bu şekilde kafalarını dinlendirdiklerini bile söyler. Bunun sebebi sonuçta dantelin bir hobi çeşidi olması ve hobi ile uğraşmanın insana psikolojik anlamda da çok iyi gelmesidir. Siz de kendinize hobi anlamında yeni bir uğraş arıyorsanız, dantel ile ilgilenebilirsiniz.

Sabırla işlersiniz küçük küçük ilerlersiniz ve sonuçta ortaya harika bir emek ve el işi çıkar. Ayrıca emek verdiğiniz bu ürünü hediye etmek için kullanırsanız, hediye ettiğiniz kişide daha etki bırakacaktır çünkü onda sizin emeğiniz ve gözünüzün nuru vardır. Dolayısıyla bu şekilde yaptığınız bir hediye, hediyeyi alan kişi açısından çok özel olacaktır ve bunu muhafaza ettikçe sizi hatırlayacaktır. Bazen komple dantelden bir ürün elde etmeye sabrınız ve zamanınız olmayabilir. Böyle durumlarda, bir tekstil ürününü küçük dantel ayrıntılarla süsleyebilirsiniz. Örneğin bir yatak örtüsünün etrafını veya belli yerlerini ördüğünüz dantel modelleriyle süsleyebilirsiniz.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Buna ek olarak yastıkların kenarlarını, kırlentlerinizi, masa örtünüzü ve daha pek çok ev tekstil ürününüzü dantel modelleriyle süsleyebilirsiniz. Böylelikle koca bir ürünü dantelle oluşturmak yerine, yine benzer bir şıklığı küçük modellerle süslemek ile elde edebilirsiniz. Dantel ile çeşitli kasnaklara dantel yapabilir bunu duvar panosu olarak kullanabilirsiniz. Dantel ve camla beraber şamdan yapabilirsiniz. Hatta dantelden çay tabakları yapabilir dantelden meyve sepetleri örebilirsiniz. Tüm bunların örnekleri sizler için derlediğimiz galeride yer almaktadır. Danteli ev dekorasyonu dışında giyim ve aksesuarlarda da kullanabilirsiniz fakat bu ürünler tahmin edebileceğiniz gibi başka bir yazımızın konusudur. Bu yazımızda elimizden geldiğince danteli ev dekorasyonunda kullanmaktan bahsettik. Umarız faydalı olmuştur.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.