Kadın Moda

Kahve Köpüğü İle Yapılan Tasarımlar

20.09.2015
Sponsorlu Bağlantılar
Kahve Köpüğü İle Yapılan Tasarımlar

Kahve özelliklede Türk milleti için alışıla gelmiş bir gelenektir. Gelen her misafire kahve ikram etmeden gönderilmez. Yıllardır bu alışılagelmiş bir adet gibi görülen kahve alışkanlığı zaman içerisinde damak zevklerinin farklı olması dolayısı ile çeşitlilik kazanmıştır. Sütlü kahve nescafe ve bir çok daha seçenek ortaya çıkmıştır. Pek çok firma ve marka kahve konusunda titizlik ile seçeneklerini artırmaktadır. Günümüzde özellikle cafe tarzı mekanlarda hem yerli müşteri hem de yabancı turistler için farklı kahve ikram seçenekleri sunulmaktadır. Bunlardan bir tanesi de kahve ikramını üzerinde kahve köpükleri ile yapılmış şekilli kahve bardakları ile sunulmasıdır. Müşteriler tarafından çok ilgi ören bu tasarım kahveler görüntü olarak çok hoş görülmektedir. Bir köpükten bile tasarım oluşturulabileceğini gösteren yetenekli kahveciler işlerinde ne kadar başarılı olduklarını herkese göstermiş olmaktadır. Elbetteki seçenek hakkı olan müşteriler böle bir kahve ikramında bulunan yerlere giderler. Aynı zamanda sevgiliniz yada eşiniz içinde kalp gibi özel ve güzel şekillerde yaptırabileceğiniz kahve tasarımları sizlerin olduğu kadar hediye ettiğiniz kişiler tarafından da çok beğenilecektir. Şık sunumlu bir kahve hoş sohbet ve sevdiklerinizin yanında olması düşünsenize insan böle bir ortamda başka ne isteyebilir ki? İşletmeciler özellikle son zamanlarda müşteri memnuniyeti ile satışlarını artırmak için farklı fikirler arayışına girmektedir.

Piyasada çok sayıda bu işi yapan işletmeci olması dolayısı ile tercih edilen ve beğenilen olmak çok zordur. İşini en iyi yapan ve el becerisi yüksek personel ile çalışmak tercih edilmekte ilk aşama olacaktır. Kahveden bile tasarımlar ortaya çıkartabilen bir personel ile nasıl başarılı olunmaz ki? Kahve sevmeyen kişilerin bile ilgisini çekecek olan bu tasarımlar sizleri cafe ortamının sıcaklığına kavuşturacaktır. İstediğiniz mümkün olan tasarımı yaptırmanızın mümkün olduğu kahve tasarımları kendi tercih ettiğini kahve sunumunu seçebilme imkanı sunmaktadır. Bu tabiki her cafe de yapılamamaktadır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Ama böle bir işletmeci gördüğünüzde kahvesini içmeden kalkmamanızı tavsiye ederim. Her sunumda görselliğin insan iştahını artırdığı kanıtlanmış ve kesinlikle bu düşünceye katılan bir kişi olarak bu kahvelere bayılacaksınız. Arkadaşlarınız ile espiri kaynağı olarak da yaptırabileceğiniz bu kahve tasarımları uzaklardan gelmiş bir akraba yada arkadaşınız için de hoş bir ikram olacaktır. Bende bizzat çok beğendiğim bu kahve ikramları ve tasarımları ile ilgili sizler için bir albüm hazırladım. Farklı tasarım seven ve kahve seven el becerisi olup yapmaya çalışacak olanlar için fikir olsun.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.