Kadın Moda

Pet Şişelerden Yapılabilecek En Güzel Tasarımlar

Sponsorlu Bağlantılar
Pet Şişelerden Yapılabilecek En Güzel Tasarımlar

Yepyeni tasarımlar sayesinde bugüne kadar çöplere atmış olduğumuz bir çok ürünlerin kutularını, pet şişeleri geri dönüşüm şeklinde değerlendirme olanağımız olacak. İşte bunlardan birisi de şüphesiz ki pet şişeler olmakta. En çok sıvı içecekleri sağlıklı şekilde muhafaza etmek amacı ile kullanılan pet şişeler bakın da nasıl değerlendirmiş.. Mesela bahar ayların da hemen hemen hepimiz çiçeklere meraklı olduğumuzdan dolayı saksı değişimleri için yeni saksılar alırız. Ama her hangi bir şişeyi çok güzel saksı haline getirebileceğiz. Büyük şişelerin üzerini hafifçe makas yardımı ile kestiğimiz takdirde içini gerekli olacak kadar toprak yerleştirin. Üzerine hoş kokulu küçük saksı çiçeklerini ilave edin. Ayrıca şişenin kenar kısımlarını süsleme olanağımız da olacaktır. Ama saksı yapacağımız zaman kestiğimiz kısımlara değişik şekiller verebiliriz. Örneğin kıvrımlar uygulanabilir. Çocuklarımız için ise kalemlikler en ideal tasarımdır diyebiliriz. Genellikle evlerimiz içerisinde en güzel aksesuar olarak düşündüğümüz vazoları bir de bu bakımdan görün hanımlar..Çok kolay ve pratik şekilde yapabilmek için ise gerekli malzemeler de oldukça az ve temin edebileceğimiz ürünlerden oluşmakta. Başka bir alternatif ise hepimizin uygulamaktan kaçınmayacağı bir tasarım..Şöyle ki sokak hayvanları olsun veya evlerinizde hayvan besliyorsanız çok güzel yiyeceklerini veya içeceklerini muhafaza edebilirsiniz. Böylece hem pet şişelerini en güzel şekilde değerlendirme olanağını elde edeceksiniz. Bir çok amaç için kullanabileceğimiz ürün ise sepet şeklinde yapılabilecek modeldir diyebiliriz.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Oldukça yapımı basit hanımlar. Seçeceğiniz pet şişeyi alt kısımdan yukarı doğru kesin. İstediğiniz sepet boyunda olmasına dikkat edin. Belirlenen boyutta şişeyi kalın şeritler şeklinde kesin ve sevdiğiniz bir renge boyayın. Kalın şeritlerin ara kısımlarından renkli ipler veya kurdeleleri geçirerek şekil verin. Sepetin tutacak bölümünü ise yine şerit halinde kesilen pet ile yapın ve boyayın. Göreceksiniz ki oldukça çok mükemmel bir sepet yapmış olacaksınız.

Bu sepet içerisine ise çiçekler veya örgü malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz. Farklı bir tasarım isteyenler için ise çok hoş görünümlü aksesuar niteliğinde modeller olmakta. Mesela adeta yaprak şeklinde pet şişlerine şekil verin her yaprağı farklı renkte boyayın. İster saçaklı görünümünde isterseniz orta kısmına büyükçe bir parça ilave ederek çiçek görünümü kazandırabilirsiniz. İşte sizlere birbirinden farklı tasarımlar ile en güzel aksesuarlar gibi herkesin ihtiyacı olabilecek eşyaları yapabilme imkanı hanımlar.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.