Kadın Moda

Son Trend Moda Piercing Modelleri

18.04.2015
5.573
Sponsorlu Bağlantılar
Son Trend Moda Piercing Modelleri

Piercing’in tam Türkçe karşılığına sivri bir şeyle delmektir diyebiliriz. Piercing yapılırken vücut kıkırdağı veya yağ tabakası delinmektedir. Buraya çeşitli malzemelerden yapılma aksesuarlar takılır ve vücut süslenmiş olur. Piercing, günümüzde çok moda olsa da, tarihi olarak çok eski zamanlara ait bir aksesuar çeşididir. Bir çok toplumun geleneksel takıları arasında piercing vardır fakat günümüzde kendine özgü kendini ifade ediş biçimi olarak algılandığı için, bu geleneksel modellerin dışında çeşitli piercing modelleri türemiştir. İnsanlar arasında da modern piercing furyası, adeta bir akım gibi yayılmaktadır. Piercing delinirken malzemeler kesinlikle son derece steril olmalıdır. Yoksa çok çeşitli hastalıklardan en az birini kapmamız yüksek bir olasılıktır. Ayrıca piercingi deldirdikten sonra uzun bir süre boyunca çıkarmamalıyız ki delik iltihaplanmasın.Bunlara dikkat etmezsek piercing başımıza sağlık sorunları açabilir.O kadar çok çeşitli yerlere takılan piercing türleri vardır ki, aklınıza gelebilecek neresi olursa olsun hemen hemen piercing takılabilinmektedir. Biz bu yazımızda size genel olarak sıklıkla tercih edilen bölgelerdeki son moda piercing modellerini galeri olarak sunmaktayız.

Günümüzü özgür olma yoluna giden bir çağın günü olarak nitelendirirsek, insanlar kendilerini ifade etmek adına artık çok farklı tarzlar ortaya koyabilmektedir. Bu tarzlar çok marjinal veya orijinal olabilir. Piercingin bu derece hızlı yayılan bir olay olmasının açıklaması da budur. Bunun yanında biz kadınlar için aksesuar vazgeçilmezdir ve bazı kadınlar için piercing de son derece çekici bir aksesuar tercihidir.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Piercingin bir başka çeşidi olan tünelden de kısaca bahsetmek istiyoruz. Tünel, kulak deliğinin aşamalı olarak büyütülmesiyle yapılan bir çeşit yine vücut modifikasyonudur. Ayrıca tünel sadece kulağa değil, yanağa, dudak altına vs. da yapılabilir. Fakat tahmin edersiniz ki bu toplumun geneli için oldukça marjinal ve radikal bir değişimdir ve çoğu insanı irrite edebilir. Özellikle Türk toplumu olarak piercinge bile uç noktada bir tercih gibi baktığımız için, tünelin kabul edilmesine daha çok vakit var diyebiliriz. Kadınlar genelde göbek ve burun piercingini tercih etmektedirler. Bu piercing çeşitlerinin kendilerine çekici bir hava kattıklarını düşünürler. Diğer piercing türlerine ise bu iki türe göre daha az rastlanmaktadır. Yıllardır hemen hemen hepimizde olan kulak deliği de aslında bir çeşit piercing yöntemidir. Çünkü yine sivri bir şeyle delme (pierce-ing) işlemine dayalıdır. Fakat çok yaygın olduğu için daha genel geçer ve normal sayılmaktadır. Siz de piercing yaptırmak istiyorsanız galerimize bir uğrayın deriz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.