Kadın Moda

Yeni Sezon Trend Gözlük Modelleri

14.04.2015
3.696
Sponsorlu Bağlantılar
Yeni Sezon Trend Gözlük Modelleri

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarı olan güneş gözlükleri hem göz sağlığını korumada, hem de tarzınızı yansıtma konusunda size yardımcı olduğu için hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Kendimize uygun gözlüğü alırken uymamız gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bunun için öncelikle yüzümüzün yapısını bilmeliyiz. Çünkü gözlük yüzümüzle uyum içerisinde olduğu sürece model kendisini gösterir ve sizi şık gösterebilir. Genellikle oval yüze sahip kişiler şanslılar çünkü tüm gözlük modelleri bu yüze uygun olmaktadır. Kare ve yuvarlak yüzlere ise dar çerçeveli, yuvarlak camlı modeller uygun görülmekte, uzun yüzünüz varsa geniş çerçeveli gözlükler sizin için daha uygun olacaktır. Unutmadan ideal bir gözlükte kaşlarınız görünmelidir yani çerçeve kaşınızı kapatmamalıdır. Yüz şeklimize göre birçok seçeneği eleyip taslağı kafamızda belirledikten sonra bize uyan gözlükleri deneme aşamasına geçebiliriz. Yüzümüze en çok yakışan ve içimize sinen gözlüğü bulana kadar denemeye devam etmeliyiz.

Bazen yakışmayacağını düşündüğünüz gözlükler çok yakışabilir. Bu nedenle denemekte fayda var. Diğer bir dikkat etmemiz gereken hususta alacağımız gözlüğün çerçevesinin kıyafetimize uyumudur. Örneğin: klasik giyinen bir insana beyaz çerçeveli bir gözlük pek uymaz. Daha çok spor giyinenler bu rengi tercih etmeliler. Alacağımız gözlüğün camının rengi de bizim için önem arz eder, mesela araç kullanan kişilere genellikle kahverengi tonlar önerilir. Camın tek renk olması da daha sağlıklı bir görüntü yakalamak açısından önemlidir. Ayrıca göz hassasiyetine göre camın koyu ya da açık tonlarda olması ayarlatılabilir.
Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Kalitesiz, Çin malı gözlükler UV ışınlarını kıramaz ve güneşin zararlı ışınlarını da geçirirler bu sebeple bunları almamanız göz sağlığınız için önemli bir faktördür. Kaliteli bir gözlük taktığınız zaman bulanık göstermez. İdeal bir gözlükte kirpikleriniz cama değmez, takınca başınızda ağırlık hissetmezsiniz, gözlerinizde kamaşma, kaşıntı gibi şeyler olmaz. Biraz da bu sene tercih edilen modelleri inceleyelim. Görünen o ki; Levi’s, Rayban, Buberry, Ferre ve daha birçok marka yeni sezon için iyi hazırlık yapmış. Karşımıza güzel modellerle çıkış yaptı. 60-70’lerdeki popüler gözlük modelleriniz günümüze uyarlanmış, modernize olarak karşımıza çıkıyor. Parlak renkli camlar, geniş kare gözlükler, küçük kare veya yuvarlak gözlükler, parlak çerçeveler, kedi gözlükleri dediğimiz modeller ve daha niceleri. Bize ise kendi tarzımızı yansıtacak olan gözlüğü seçmek kalıyor sadece. Doğru bir gözlükle cool görüntünüzün yanı sıra kendi tarzınızı karşı tarafa çok güzel lanse edebilirsiniz. Yeni sezon gözlük modellerini inceleyin derim

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.