Kadın Moda

Tığ İşi Bayan Patik Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar
Tığ İşi Bayan Patik Modelleri

Özellikle bahar ve kış aylarında asla patiksiz yapamayız hanımlar. Bu nedenle de birbirinden farklı ve çok güzel patik modelleri örülmekte.. Ama biraz daha zarif ve estetik güzellikte olmasını düşünürseniz bence tığ işi bayan patik modelleri doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca bu patikleri tığ olması sebebi ile çok zevkli olacak ve kısa zamanda öreceğiz. Her patik gibi bu tığ işi patikleri de parmak uçlarından başlamamız gerekiyor. Malum ilk etapta ilmik sayısını az tutacaz ve patik ilerlemeye başlayınca ilmikleri arttıracaz. Mesela biraz daha gözde bir model yaratmak istersek örgü ipliği üzerine pullar, taşlar ve boncuklar eklememiz yeterli olacaktır. Ayrıca bu ilave ettiğimiz boncuklar olsun taşlar olsun bazen süs amaçlı kullanılabilecek bazende ilmik sayısına dikkat ettiğiniz sürece çok şık motif haline dönüştürebileceğiz. Bunların yanı sıra bir çok örgü mağazalarında bu örgü işlerine özel aksesuarlar satılmakta. Mesela yaprak figürleri gibi daha değişik figürleri de patik üzerine dizayn yapabiliriz..İstersek patik üzerine yerleştirebilir istersek örgü esnasında ilave edebiliriz. Yani hem bizlerin zevkleri doğrultusunda hemde yaratıcılığımızı bir arada kullanırsak hanımlar göreceksiniz ki çok şık patik modellerine imzamızı atmış olacağız. Bazen ayakkabı şeklinde patikleri yapmak çok kolay.

Nasıl mı ? Şöyle ki babet tarzında örüldükten sonra patik üzerine ya ince şeritler bantlar yada küçük motifler ile sonlandırılabilir..Basit ve sade güzelliğini korumak amacı ile sadece şu işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Yani patik renginde veya renk ahengini sağlayacak tonda renkli bir kurdele ile üzerini çevreleyin ve şık bir fiyonk ile modeli bitirin.

Patik üzerine süslemeleri uygulamak bizlerin ellerinde. Yani bazen de kumaşlar ile yapılmakta. Mesela eğer rengarenk bir süs istiyorsak bir çok kumaş artıklarını kullanabilme olanağımız olacak. Artık kumaşları çok hoş şekilde çiçek figürü haline getirebilir ve modelin ön kısmına dizayn edebiliriz. Ayrıca bu yaptığımız kumaş çiçeğin ortasına renkli taş veya boncuklar ile ilgi çekebilecek nitelikte harika bir çiçeğe getirebiliriz. Bunların yanı sıra çok küçük çiçekler yapabilir ve patiğin kenar kısımlarına serpiştirilme şeklinde mükemmel patiğe dönüştürebiliriz hanımlar. Mutlaka bu paylaştığımız videoları izleyin ve dilerseniz sizler de bu modellere farklı şekilleri kazandırabilirsiniz..

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.