Kadın Moda

El Örgüsü Bayan Takı Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar
El Örgüsü Bayan Takı Modelleri

Artık hamarat ve becerikli hanımlar sayesinde takı modelleri de örgü dantel ve el işleri ile oldukça zengin hale gelmekte. Çünkü tığlar ile harikalar yaratmışlar. Mesela iğne oyaları olsun veya daha farklı örgü çeşitleri ile en şık kolyeler, küpeler, bileklikler, yüzükler ve hatta bazen de halhal olmak üzere her çeşidini bulmak ve örmek mümkün olacaktır. Genellikle bahar ve yaz sezonlarında bizlerin en çok tercih etmiş olduğu takıları düşünürsek çiçekler ve hoş figürlerden oluşan takılara adeta öncelik tanımaktan vazgeçmeyiz. Bu nedenle de bunların zaten örgüler ile yapılmasından dolayı çiçekler öncelikle yer alacaktır. Mesela hangi takı olursa olsun zaten çiçekler en çok seçileceği için her çiçek motifini renk renk ördüğümüz zaman adeta rengarenk bir takı modelini yaratmış olacağız. Ayrıca bu tasarımlara biraz estetiklik ve hoş güzelliği yansıtmak amacı ile bir çok renklerden hazırlanan boncukları, taşları dahil ederek mükemmel hale dönüştürebiliriz. Örneğin çiçeklerin orta kısımlarına veya kenarlarına ilave edebiliriz. Veya herhangi farklı motiflere de uygulanabilir. Sıkça kullanılanlarda ise dolamalı kolyeler de görmek mümkün olacaktır.

Çünkü dolamalı kolyelerde bazen şifon yazmalarda bazende kumaş üzerine yerleştirilen iğne oyaları ile hazırlanmıştır. Bu tarzlarda ise zaten boyun kısmını apayrı bir güzellik ile saracağından dolayı yazmalar ve kumaşlar örgü şeklinde veya boğumlu olarak yapılmış. Özellikle bileklik gibi bizlerin en çok kullanmaktan vazgeçemediği takılar da bağlama stillerinde zincirler kullanılmış. Bu sayede ilave edilen zincirler nedeni ile ayrı bir şıklık ve görürüm elde edilmiştir. Gümüş zincirler en ideal olarak değerlendirildiği gibi genelde spor tarzları sergileyen kolyeler bileklikler ve küpeler için en doğru tercihi oluşturmayı başarmıştır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Ama zincirleri tercih etmek istemezseniz modelin rengin de kurdeleler veya örgü iplikleri ile yapılan bağcıklarda seçilebilir. Örgü bağcıklar sportifliği kesinlikle yansıtacaktır. Bunlar haricinde ise örgüler arasına kumaşlardan yapacağınız çiçeklerde yerleştirebileceğiz. Yani şöyle ki kumaşlardan çiçekler yapmak sureti ile bu kumaş çiçeklerin kenar kısımlarına tığlar ile daha belirgin hale getirebiliriz. Böylece kolayca kendi tasarımımızı ve takı modelini zevkimiz doğrultusunda sonlandırabileceğiz hanımlar…

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.