Kadın Moda

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Neler Yapabiliriz ?

Sponsorlu Bağlantılar
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Neler Yapabiliriz ?

Takdir edersiniz ki evlerimizde sıkça kullandığımız ürünlerden birisi de kağıt havlular olmakta.. Her kağıt havlu bitiminde gereksiz olarak düşündüğümüz ruloları çöpe atarız.. Ama bir çok çevre dostu tasarımcıların bunları nasıl değerlendirildiğini görünce sizler de çok şaşıracaksınız.. Mesela bir çok şık bileklikler gibi takı yapıldığı üzere ilginç tasarımlara da imzalarını atmışlardır.. Takılardan vazgeçemeyen bayanlar için bileklikler kolayca yapılmakta.. Sadece gerekli olan malzemeler rulolar, fırça, ışıltılı süslemeler , yapıştırıcı gibi malzemeler olmakta..   İster kendiniz için isterseniz çocuklarınız için şık bileklikleri yapmadan önce ebat olarak ve bilek ölçünüze uyum sağlayacak şekilde ruloyu kesin.. Üzerine bir çok kullanmış olduğumuz puding poşetleri gibi aliminyum folyo parlaklığında olan kısmını bu rulonun üzerine yapıştırın. Ve daha sonraki aşamada üzerine bir çok pırıltılı süslemeler, taşlar veya boncuklar serpiştirin.. Arzu ederseniz bu taşlar veya boncukların bir arada kullanıldığı çok hoş desenler de yaratabilirsiniz. Ayrıca çocuklarımızın en çok ihtiyaç duyduğu ve çalışma masalarından hiç eksik edilmeyen kalemliği yapabilme olanağımız da var.. Şöyle ki yine rulo üzerine dizayn edilen  kağıt gibi kaplamaları ilave ettikten sonra bir kaç ufak detaylar ile dilediğimiz şekil görüntüsüne kavuşturabiliriz .

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen videoların  üzerine tıklayınız.

Ama sadelikten yana tercihler de bulunacaksınız üzerine örgü iplikleri ile saçaklar ve ponponlar gibi oldukça hoşluğu elde edebilirsiniz hanımlar.. İşte bu kadar basit şekilde yapabileceğimiz tasarımlar sayesinde bir çok gereksiz olarak nitelendirdiğimiz atıkları geri dönüştürebiliriz. Bir çok farklı olarak kullanacağımız küçük süs şapkalarını yapabilmek için ise yine rulo , örgü ipliğini sevdiğimiz renklerden seçerek sadece makas ile yapacağız ..

Ruloyu yaklaşık iki parmak kalınlığında kesin ve örgü ipliğini uzunca şeritler halinde keserek hazırlayın.. Kesilen örgü ipliklerini şeritleri rulo içerisinden geçirmek sureti ile düğüm yapın.. Komple ruloyu çevreleyin ve ters çevirin.. Ponponu oluşturmak için ise uç kısmından yine örgü iplik ile bağlayın ve makasla ucunu kesin.. İşte elde ettiğimiz küçük şapkayı maskot veya bir çok aksesuar niteliğinde süsleme açısından kullanabileceğiz.. işte hanımlar bu tasarımlar gibi daha bir çok değişik tasarımlar hem evlerimizi süsleyecek hem de çocuklarımızın ihtiyacını karşılayan araç gereçler gibi oyuncaklara da dönüşebilecek..

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.