Kadın Moda

Evde Oda Kokusu Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar
Evde Oda Kokusu Nasıl Yapılır?

Kimyasallardan uzak doğal ve ferah bir oda kokusu yapmaya ne dersiniz? Hem kendi beğeninize ve sevdiğiniz kokuya uygun bir şekilde eviniz mis gibi kokacaktır. Hem yaz hem de kış mevsimine uygun şekilde bir koku hazırlayabilirsiniz. Evden içeri giren bu koku ile adeta mest olsun. Evde yapabileceğiniz oda kokularını ister aromatik bitkisel yağlardan isterseniz meyve kabuğundan elde edebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz oda kokusunu evinizde, mutfağınızda, ofisinizde her yerde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda beyaz sabundan, yumuşatıcıdan da oda kokusu elde edebilirsiniz. Doğal kokuları koklamak hem size hemde ailenize neşe ve huzur verecektir.
Malzemeler
• 20 damla lavanta yağı (dilediğiniz bir aromatik kokuyu seçebilirsiniz)
• 1 litre su
• 2 çay kaşığı karbonat
• 1 adet sprey şişe

Hazırlanışı ve Yapılışı: İsterseniz bir kabın içerisinde ya da direkt olarak sprey şişesinin içinde karışımı hazırlayabilirsiniz. Öncelikle bir sprey şişesinin içine 1 litre suyu ekleyin içerisine de 2 çay kaşığı karbonat ilave ederek çalkalayın. Dilediğiniz veya sevdiğiniz bir kokuyu seçin. Mesela ben lavanta yağını seçiyorum. Yine isteğe bağlı olarak iki farklı aromatik yağıda birleştirip kullanabilirsiniz.

Fakat eğer iki kokuyu karıştırmak İsterseniz mutlaka birbirleriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Karbonatlı suyun içerisine 15-20 damla kadar dilediğiniz yağdan damlatın. Son adım olarak sprey şişesinin kapağını kapatın ve içindeki bütün malzemeleri karıştırarak çalkalayın. Mutlaka her kullanımdan önce de çalkalamayı unutmayın. Yalnız bekledikçe ve zaman geçtikte içindeki kokuda azalma gözlemlenebilir bu gibi durumlarda sprey şişesinin içine bir miktar daha aromatik yağ ekleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.