Kadın Moda

Evde Meyve Kasalarından Kitaplık Yapımı

Sponsorlu Bağlantılar
Evde Meyve Kasalarından Kitaplık Yapımı

Evinizde dekor için öyle pahalı şeyler almanıza hacet yok. Gayet basit ve ucuz yollarla da evinizi gönül rahatlığıyla süsleyebilirsiniz. Bunun için çok yetenekli ya da zeki olmanıza gerek yok. Sadece biraz araştırıcı ruhunuzun olması gerekiyor.
Meyve Kasasından Kitaplığa Yolculuk!
Evet, yanlış duymadınız! Evde meyve kasalarından kitaplık yapımı nasıl olur, bahsedeceğiz. Hepimiz çarşıya, pazara gitmeye bayılırız. Hele biz kadınlar için vazgeçilmez mekanlarımız arasındadır. İşe yaramayan birkaç tane meyve veya sebze kasasını pazarcınızdan ücretsiz bir şekilde temin edebilirsiniz. Kırığı, çarığı varsa onu düzeltip, ardından zımpara yardımıyla düzleştirin. Hangi renk istiyorsanız, o renge boyuyorsunuz. Son olarak ta bir çivi yardımıyla kasalarınızı birleştirin. İşte kitaplığınız hazır! Yapımı gayet kolay ve masrafsızdır. İsterseniz yerde durur, isterseniz kalıcı olarak kullanmak adına duvara monte edebilirisiniz. Bu size kalmış. Sadece kitaplık olarak değil, farklı aksesuarlar da yerleştirebilirsiniz. Ev düzenlemesinde ilgi odağı olacak en iyi aksesuarlar şüphesiz ki kitaplıklardır.

Evinizi şık ve dolgun gösterir. Ayrıca sizi hiç tanımayan biri bile evinize geldiğinde, sizin hakkında çıkarım yapabilir. ‘Çok okuyan’ biri olduğunuz aşikardır. Kitaplığınızı, evinizin istediğiniz köşesinde kullanmanız mümkündür. Evde meyve kasalarından kitaplık yapımı için hangi malzemeler gerekliymiş, gelin birlikte öğrenelim:

  • Öncelikle pazara gidip, pazarcınızdan size lazım olacak kadar boş meyve veya sebze kasası,
    • Hangi renkleri kullanacaksanız ona göre boyalar,
    • Kırığını düzeltmek için zımpara,
    • Birbirine monte etmek için yeterli miktarda çivi ve çekiç.

Bu işlemi yapabilmeniz için usta olmanıza gerek yok, sadece meraklı olmanızı istiyoruz ve zaten sonrası kolay. Her alanda olduğu gibi bu konuda da fark yaratmanız mümkündür. İster evinizin salonunda ister yatak odanızda ister oturma odanızda kullanabilirsiniz. Evde meyve kasalarından kitaplık yapımı işini sevdiklerinize de öğretebilirsiniz. Kendinizi de işe yarar bir insan olarak hissedersiniz. İyi bir insan olmanın yolu bundan geçiyor. Sevdikleriniz de bu işi arkadaşlarıyla paylaşabilir. Böylelikle kolay ama zevkli iş, yayılır ve gelişir.
Bu kasaları sadece kitaplık olarak değil, aynı zamanda salonunuzda sehpa olarak da kullanabilirsiniz, gayet şık durur. Veya banyonuzda çeşitli araç gereçlerinizi kullanmak için ideal bir fikirdir. Evinizde mutfağınızda boş alanlar varsa, ekmeğinizi, patates, soğan gibi ürünleri de yerleştirebilirsiniz. Çocuklarınızın odasına da renkli renkli kasaları yerleştirmek, onların da dikkatini çekecektir. Evde meyve kasalarından kitaplık yapımı bu kadar basit bir işlemdir. Sizler de sevdiklerinizi bu şekilde mutlu edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.