Kadın Moda

Eski Çarşaflar Nasıl Değerlendirilir ?

Sponsorlu Bağlantılar
Eski Çarşaflar Nasıl Değerlendirilir ?

Evlerimizde sıkça kullanılan ev tekstil ürünleri hiç kuşkusuz ki çarşaflar, nevresimler olmakta.. Artık yepyeni tasarımlar sayesinde eskimiş veya yıpranmış çarşafları özellikle daha iyi değerlendirme adına bu değişimleri mutlaka izlemelisiniz. Bakın hanımlar deforme olmuş çarşaflardan neler neler yapmışlar.. Öncelikle şunu tavsiye edebiliriz. Mesela bir çok yıpranmış çarşaflardan çok hoş bir kırk yama şeklinde kanepe örtüleri, çarşaflar veya yastık kılıfları yapabileceğimizi unutmayınız. Tabii bunu yapabilmek için ilk önce çarşafların yıpranmış kısımlarını kesiniz ve daha sonra ki aşamalarda makine dikişi ile birleştiriniz. Göreceksiniz ki bir çok yastık kılıfları ve çarşaflar elde edeceksiniz. Ayrıca yapmış olduğunuz yastık kılıfları olsun, çarşaflar olsun süslemeleri ilave edebilme olanağınız da olacaktır. Örneğin danteller ile, kurdele gibi bir çok süsleme alternatiflerinden de yararlanabilirsiniz. Başka bir alternatif ise çarşafları çok ince veya kalın şeritler halinde kesin.. Bu şekilde hazırlanan şerit halinde çarşafları isterseniz paspaslar, yolluklar gibi zemin üzerine kullanabiliriz. Ayrıca bunları elde edebilmek için bazen elimiz ile bazende bunlara özgü tığlar ile uygulayabiliriz. Böylece uzun ömürlü ve oldukça şık paspasları yollukları, kilimleri yapma şansımız olacaktır.

Mesela özellikle yaz ve bahar aylarında balkonlarımız da kullandığımız sandalyeler üzerine küçük minderler yapabiliriz.. Şöyle ki yine ince şeritler halinde kesilen renk renk çarşafları isterseniz örgü işlemi ile isterseniz daire şeklinde birleştirerek iğne iplikler ile çok ilginç mindere dönüştürebilirsiniz. Bunu uygulamanız için ise ince hazırlanan şerit çarşafları örgü halinde uygulayın ve adeta örgü motifi gibi örmeye başlayın.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen Resimlerin üzerine tıklayınız.

Yani bu tarzda bir çok sıkça kullanılan ev eşyaları olsun hatta aksesuarlar ve süsler de elde edebileceğinizi unutmayınız. Eğer çok farklı takı tasarımı arıyorsanız işte sizlere fırsat. Malum bazen çok ilginç tasarımlardan oluşan takılara bayılırız.. Mesela bunlardan kolyeler, bileklikler ve hatta halhallar yapılabilir. İşte sizlere oldukça birbirinden alternatifler ve eski çarşafları değerlendirme fırsatları. Eminim görünce sizler de uygulamak isteyeceksiniz. Çünkü bu zamanda bir şeyleri çöplere atmak ve gereksiz görmek biz hanımları oldukça üzmekte..

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.