Kadın Moda

Bebekle Yolculuk Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar
Bebekle Yolculuk Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinizle ilk defa yolculuk yapacaksınız ve çok endişelisiniz. Sizi çok iyi anlıyorum. Gerek uçakta gerekse araba veya otobüste yapacağınız yolculuğun en iyi şekilde geçmesi için sizlere tüyolar vereceğim. Hangi ulaşım aracıyla yola çıkarsanız çıkın farketmez ama mutlaka bebeğinizin veya çocuğunuzun yol boyunca ihtiyacı olacağı malzemeleri yanınıza almanız gerekir. Yolculuk için hazırlamış olduğunuz çantada; bebeğiniz için yedek kıyafetler, yeterli sayıda bebek bezi, ıslak mendil, pişik kremi, mama önlüğü, biberonu, kullanıyorsa emziğini, ek gıdaya geçtiyse kaşığı ve kavanoz ek gıdaları, sevdiği bir nesne ya da oyuncağı, ince bir yastık ve battaniye, su, bardak gibi ihtiyacı olan malzemeleri mutlaka çantanıza koymanızı tavsiye ederim. Her an üzerine birşeyler dökülebileceğinden dolayı yanınıza yedek kıyafet almanızı kesinlikle öneririm. Islak kıyafetler çocuğunuzu çok rahatsız edecektir hem de üşütüp hasta olmasına yol açabilir.


Yolculuğa çıkmadan önce bir doktor kontrolüne gitmenizi öneririm. Kendi aracınızla seyahat edecekseniz aracınızda mutlaka bir ilk yardım çantası olmalı. Bebeğinizin yaşına uygun bir oto koltuğu alarak arkaya kemerlerini bağlayarak düzgün bir şekilde oturtun. Eğer yaz mevsiminde ya da havaların sıcak olduğu günler yolculuğa çıkmışsanız mola verdiğiniz anlarda bebeğinizin terli kıyafetlerini çıkararak üzerini değiştirmelisiniz. Arabanızda bir güneşlik olmasıda önemlidir. Bu şekilde güneşin yaydığı zararlı ışınlardan da korunmuş olabilirsiniz.

Arabada bebek olduğu için sık sık mola vermenizi öneririm. Bebeğinizin alt değiştirme ve beslenme ihtiyaçlarını molalarda karşılayabilirsiniz. Bebeğinizi uyuttuğunuzda hava ne kadar sıcak olursa olsun üzerine mutlaka ince bir battaniye örtmelisiniz. Basının altına da aynı şekil bir yastık koymalısınız. Mama kullanıyorsa biberonunu molaralarda yıkayıp temizleyerek tekrar hazırlamalısınız. Verdiğiniz bu molalarda eğer bebeğiniz yürüyorsa kesinlikle molalarda yürütmeniz gerekir. Çünkü uzun süre hareket etmediği için kan dolaşımı da hayli zayıflayacaktır. Uçakla yolculuk yapacaksanız dikkat etmeniz gereken en önemli konu uçağın kalkış ve inişleri olmalı. Hava basıncından dolayı kulaklarda ağrı ve baskı hissedilebilir. Bu durum ise bebeğinize çok rahatsızlık verecektir. O yüzden uçak kalkarken ve inerken mama yedirebilir ya da su içirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.