Kadın Moda

Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı?

Sponsorlu Bağlantılar
Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalı?

Bebeklerin cildi yetişkin bireylere göre çok daha fazla hassastır. Dolayısıyla bebeğinizin kıyafetiniz temizlemek için kullandığınız ürünleri özenle seçmelisiniz. Kullanmış olduğunuz temizlik malzemesi bebeklerinizde kaşıntıya, deride kızarıklığa kısacası alerjik bir reaksiyona sebebiyet verebilir. Mesela yumuşatıcıyı yetişkinlerin kıyafetinde bile kullanmak doğru değil. Çünkü yumuşatıcıların içinde çok fazla kimyasal bulunmaktadır. Ayrıca parfümlü ve kokuludur. Yine kesinlikle bebek çamaşırları için çamaşır suyu, parfümlü/ parfümsüz yumuşatıcılar ve bu tarz aşırı kimyasal içeren ürünledi asla kullanmamalısınız. Özellikle yeni doğan bebeğinize yeni almış olduğunuz kıyafetleri 60 derece de yıkayarak ve sonrasında da ütüleyerek giydirmelisiniz. Biliyorsunuz ki ütülemek de güçlü bir mikrop kırıcı özelliğe sahiptir. Yıkanıp temizlenen kıyafetleri yüksek ısıda ütüleyerek bebeğinizin kullanımına hazır hale getirebilirsiniz. Bebeğinizin yatağında veya dolabında kıyafetlerini saklarken güve ilaçları ve naftalin ilaçları asla kullanmamalısınız. Bebeğinizin giysilerini yıkarken sadece bebek kıyafetleri için üretilen bebek çamaşır yıkama ürünlerini, beyaz sabun tozunu veya parfümsüz ve renksiz deterjanları kullanabilirsiniz.

Hatta evde kendiniz bir beyaz sabunu rendeleyerek de bebeğinize çamaşır deterjanı hazırlayabilirsiniz. Bebeğinize aldığınız kıyafetlerin pamuklu olmasına çok dikkat etmelisiniz. Pamuklu ürünler daha sağlıklıdır. Bebeğinizin pamuklu kıyafetlerini 60 derece sıcaklıkta

, daha hassas kumaşa sahip olan giysileri ise 40 derece sıcaklıkta yıkayabilirsiniz.

Çoğu zaman bebek kıyafetlerinde zor çıkan lekeler oluşmaktaydı. Bu tip lekelere kimyasal içerikli leke çıkarıcılar kullanmayın. Çünkü o tip ürünler bebeğinizin cildine zarar verebilir. Onun yerine bu tip zor lekeleri çıkarmak için öncesinde elde yıkama yapabilirsiniz. Beyaz sabun sürerek kıyafetleri çitileyebilirsiniz. Ilık su ile yıkayıp yine ılık su ile durulayabilirsiniz. Almış olduğunuz giysilerde ki etiketleride kesmeyi ihmal etmeyin. Onlar bebeğinizin cildini tahriş ederek rahatsız edebilirler. Sıcak havalarda ilkbahar ve yaz gibi mevsimlerde bebeğinizin yıkanan kıyafetlerini güneş gören bir yerde kurutmaya özen gösterin.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.