Kadın Erkek Bornoz Takımı Modelleri

Duştan çıktıktan sonra vücudumuzu kurulama isteği duyarız. Bunun için de havlu kullanmamız gerekmekte. Havlunun giyilebilir hali olarak nitelendirilen bornoz bu iş için tasarlanmış kurulanmamıza yardımcı bir tekstil ürünüdür. Bornoz üretimi havlu üretiminden farksızdır. Her ne kadar farklı olarak algılansa da bornoz ve havlu arasındaki tek fark bornozun dikilerek şekil verilmesidir. Bornoz alırken ömrünün uzun olmasına, hidrofil yani emici özelliğe sahip olmasına, tüylenmemesine, dokusunun yumuşak olmasına dikkat etmeliyiz. Unutmayın ki bunlar olmadan aldığımız kalitesiz bornozlar hem sağlığımıza hem de ömrünün kısa olması sebebiyle cebimize zarar verecektir.
Birçok renk ve çeşidine rahatlıkla ulaşabileceğimiz bornozlar sadece işlevsel olarak değil, görüntü olarak da gözümüze hitap etmeli. %100 pamuk olan bornozlar, hem dokunduğumuzda hissettiğimiz yumuşaklık hem de güçlü emici özelliğiyle ön plana çıkıyor.
Bu bornozları seçerken dikkat etmemiz gereken bir başka hususta sertleşmemesi için çamaşır makinesinde hangi programda ve hangi şartlarda yıkadığımızdır. % 100 pamuklu bornozumuzu pamuklu programında yumuşatıcı ve az miktarda makine tozu eşliğinde yıkamalıyız. Böylece hem dokusu bozulmaz, hem de uzun yıllar rahatlıkla kullanabiliriz.
Bir diğer bornoz çeşidi olan kadife bornozlar da görüntü olarak % 100 pamuk olan bornozların bir adım daha önündedir. Fakat emiciliği pamuk olan havlular kadar etkili değildir. Bu yüzden kadife bornozlar daha çok hediye etmek için uygun bir bornoz modelidir. Eğer işlevinden çok görüntüsüne özen gösteriyorsanız kadife bornozları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.
Orta boy bornoz dizin altında biten, kullanım rahatlığıyla genellikle tercih sebebi olan bornoz modelidir. Kış aylarını da göz önünde bulunduracak olursak bu bornoz modeli hem yaz hem kış mevsiminde size gereken rahatlığı ve konforu sağlayacaktır.
Bornoz seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus ise bornozunuzun boyu ve bedenidir. Kısa boy bornoz dizin üzerinde biten bornoz modelidir. Yaz aylarında üşüme endişesi olmadan kullanılabilir.
Tam boy bornoz ise bileğe kadar uzanan bornoz çeşididir. Yaz aylarına da önerimiz tabi ki hafif bornozlardır. Hafifliği nedeniyle dokusunun bozulacağı endişesini taşımamanızı öneririz. Çünkü eğer uygun program ve deterjanla yıkanırsa asla sıkıntı çıkarmayacaktır. Tarz sahibi insanlar için de kapişonlu, kimono tarzında renk renk çeşit çeşit yüzlerce farklı model bornoz çeşitleri bulunmakta. Zevkinizin yanında konforunuz, sağlığınız ve cebinizi de düşünüyorsanız naylon ve sentetikten yapılan bornozlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski