Bayan Panduf Ev Botu Çizmesi Modelleri

BAYAN PANDUF MODELLERİ Panduf; peluştan ve ya polardan yapılma, ayakları sıcak tutan yumuşak pofuduk ev ayakkabılarıdır. İskoçya’da yapılan bir deneyde; sağlıklı 90 kişinin ayaklarını buzlu suya koyup 20 dakika beklemesi istenmiştir. Bir diğer 90 kişinin ise 20 dakika boyunca ayağını boş leğende bekletmesi istenmiştir. Bu deney sonucunda birkaç gün sonra ayağını soğuk suya koyanların %29’unda, boş leğene koyanların ise sadece%9’unda soğukalgınlığı geliştiği saptanmıştır.
İşte bu yüzden soğuk algınlığından büyük ölçüde korunmak için, ayaklarımızı sıcak tutmaya özen göstermeliyiz. Bunun için de bayan pandufları ayaklarımızı çoraplardan bile daha sıcak tutup soğuk algınlğı geçirmemizi büyük ölçüde engelliyor.Her yaşa göre üretilip tercihinize göre hayvanlı, kendiliğinden desenli ev ayakkabıları kış aylarında bayanların vazgeçilmez parçası haline gelmiştir. Bayan pandufu alırken dikkat etmemiz gereken birkaç husus bulunmaktadır.Son dönemlerde fazlasıyla yaygınlaşan pandufların bu yaygınlık sebebiyle çok sayıda muadili de ortaya çıkmıştır. Genelde bu muadilleri ayakların yapısına zarar veren sert polar, kalitesiz tabanlardan üretilen ayakları acıtan çeşitlerdendir.Bu sebepten dolayı, panduf alırken ortopedik olmasına, tabanının plastikten değil de keçe ya da yüzeyi pamuklu polar ya da peluştan olmasına, terlemeyi ve kaşınmayı önleyip nefes aldıran iç yüzeye sahip olmasına, ayak anatomisine zarar vermeyen şekilde dikilmiş olmasına dikkat edilmelidir.
Boyutları genellikle bileğin üzerinde olan pandufların, bileğe kadar olan modelleri de bulunmaktadır. Kenarından kirazlar sarkan bayan panduf modeli, kürk detaylı bayan panduf modeli, renkli şeritli bayan panduf modeli, fare figürlü, tavşan figürlü, ayıcık figürlü, kuzu figürlü, köpek figürlü bayan panduf modelleri, biri gelin biri damat olmak üzere iki farklı tekten oluşan ilginç panduf modelleri, üzerinde yiyecek ve emojiler olan panduf modelleri bayan panduf modellerinde en sık rastladığımız çeşitlerdir.
Temizliğine de dikkat etmemiz gereken panduflar için temizlik önerimiz de bulunmakta. Panduflarımızı çamaşır makinesinde yıkamadan önce yastık kılıfı, çorap yıkama filesi gibi bir kılıfın içine almalıyız. Kılıfla birlikte çamaşır makinesine aldığımız bayan pandufunu, en düşük derecede ve en düşük devirde bol bol yumuşatıcı ve çamaşır makinesi deterjanıyla yıkayalım. Yıkanan pandufumuzu doğrudan güneş almayan bir yerde kurumak üzere bırakalım. Bu işlem panduflarınızın yapısını bozmadan uzun süre kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski