Kilo Kader mi?

Kilo Kader mi? Kilolu olmak, her insan için kabul edilmesi zor bir durumdur. Bayanlar için bu konu bir tabu haline gelir. Kilo aldığımızda, üzerimize hiçbir kıyafeti yakıştıramayız. Kusurlarımızı örtmek için bol kıyafet seçimi yaparız. Bu giyim tarzı ile saklayabileceğimizi sandığımız kilolar, adeta ben buradayım der. Son yıllarda, bu tarz kıyafetlerin eksikliğinin farkına varan modacılar, yaptıkları tasarımlarla anılmaya başlandı. Ünlü moda evleri, defilelerde bu tarz kombinlerle de yer vererek yeni bir trend oluşturdu. Artık kilolu bayanlar bol kesim kıyafetlere hapsolmaktan kurtuldu.  
Dış Giyim Tercihleri

Şıklığından ödün vermeyen kadınlar için üretilen 44-62 beden aralığındaki kıyafetler ile kendinizi gün boyu rahat hissedersiniz. Uzun tunikler, şardonlu taytlar ile bütünleştiği zaman cool bir görüntüye kavuşursunuz. Kaşe renkli kabanlar, şerit kollu trençkot ve şişme montlar kış için ideal seçimlerdendir. Dar tişörtlerin üzerine giyeceğiniz, yakası deri detaylı veya süet uzun yelekler sizi daha fit gösterir. Bu yeleklerin, her renk ve kombinlerin olduğu moda sayfaları size yol gösterir. Ayrıca soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi sweatshirtler, baskılı ve resimli olarak tercih edilebilir. Her Sezonun Vazgeçilmezleri

Büyük beden ceketler de ise çizgili veya çiçekli kombinlerin yanında tüvit gibi değişik tarzlarda tercih edilebilir. Mont ve trençkot gibi dış giyim ürünlerinde renk skalası oldukça fazladır. Kilosu olan bayanların, siyah dışında renkleri de kombinlemesini sağlayan bu çeşitlilik onlara avantaj sağlar. Önceleri sadece siyah renk tercih eden bayanlar, yeni kreasyonlar da değişik renkleri birbiriyle kombinleme rahatlığına da kavuştular. Abiye giyim de kadınlar için özel günlerin vazgeçilmezidir. Düğünlerde ve nişanlarda tercih edilen abiyeler, tüllü, boncuklu ve şifon elbiseler şeklinde beğenilere sunulur. Tesettürlü hanımlar için de kapalı abiye modelleri oldukça revaçtadır.

 

Toparlayıcı Pantolonlar Gelelim alt giyim modasının vazgeçilmezi pantolonlara. Kadınların rahatlığı sebebiyle en çok tercih ettiği alt giyim kıyafetleri arasında taytlar ilk sırayı alır. Yüksek beli ile göbek hatlarını da örten taytlar, toparlayıcı esnek kumaşlardan üretilir. Belinin lastikli olması rahatlığına düşkün hanımlar tarafından tercih edilme sebebidir. Toparlayıcı özelliği ile de bir beden küçük görünmenizi sağlar. Likralı olanları, nemi tutmadığı için tercih edilir. Pantolonlarda ise seçenek oldukça fazladır. Beli lastikli veya likralı olanlar rahatlığından dolayı tercih edilir. Kamuflaj desenli veya paçaları püskül detaylı pantolonlar, bu sezondaki en trend parçalardır. Jean pantolonlar ise her sezonun gözdeleri arasında yerini korur. Yeni Bir Beden Kombini Kısaca özetlersek kilolu olduğu için bol kıyafetlere hapsolan kadınlar için artık kabuklarını kırma zamanı. Her renk ve modelde kıyafetlerle güne ayak uydurmak, onların hayal gücüne kalmış. Büyük beden kıyafetler ile her kadın hissettiği kilodadır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski