İnternetten Daha Ucuza Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları

İNTERNETTEN DAHA UCUZA ALIŞVERİŞ YAPMAK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER : Zamandan tasarruf etmek istememiz veya bize uzak olan bir yerden alışveriş yapmak istememiz gibi sebeplerden dolayı internet alışverişine başvurma fazlasıyla rövanşta. Ama internet üzerinden alışveriş yaparken çok hassas olmamız gerektiği malum. Çünkü rahat ve hızlı bir ortam olduğu için ve çok fazla çeşidi çok ucuza da bulabileceğimiz bir durumda haliyle farkında olmadan ipin ucunu kaçırmamız mümkün. Ayrıca internet alışverişinin artık o derece korkulası bir şey olmaktan çıkması yerinde olacaktır. Çünkü aslında normal alışverişten farksız olarak tüm tüketici hakları internet alışverişinde de mevcuttur. Bulunduğunuz sitenin incelemesini dikkatli yapar bazı püf noktalarına uyarsanız hiçbir sorun yaşamadan sağlıkla alışveriş yapabilirsiniz demektir. İlk yaygın olduğu dönemlerde bazı kötü tecrübeler yaşanmıştır mutlaka internet alışverişiyle ilgili ama artık bunun kemikleşmesine gerek yok çünkü her şey iyi derecede yoluna girdi sayılır. 20 küsür yıldır ülkemizde kullanılan bir yöntem çünkü. Bazı noktalara dikkat ettikten sonra çok uzak yerlerden çok ucuza bazı ürünlerinizi denk getirip alabildiğinizi görünce sizde vaz geçemeyeceksiniz. Bu yazıyı sizler için derledik bazı püf noktalarını baştan bilmeniz işinizi çok daha rahatlatacaktır.
•Öncelikle ihtiyaçlarınızı belirleyip hatta gerekirse not alıp daha sonra alışveriş yapmaya başlayın. Çünkü ihtiyacınız dışında almaya başladığınız zaman ipin ucunu kaçırabileceğiniz anlamına gelir çok ucuz parçalardan fazlasıyla alırsınız bu da farkında olmadan çok fazla maliyet demek. •İkinci önemli olan ise onaylamadan önce kargo ücretine dikkat etmek. Bazı sitelerde belirli bir miktar alışveriş yaptığınızda kargo ücreti kendiliğinden düşüyor özellikle buna dikkat etmeniz yararına olacaktır. Yoksa ürünleriniz normalden alacağınızdan daha pahalıya gelirse internet alışverişinin sizin için bir yararı kalmıyor. •Özel güne ve normal fiyatların araştırmasını yapın eğer arada fazlaca fiyat farkı söz konusuysa özel günlere denk getirip alışverişinizi yapmaya çalışın.
•Eğer sıklıkla alışveriş yapan biriyseniz sitelere mail adresinizi kaydedin oradan kampanyalar noktasında sürekli güncelleme düşecektir onlar yardımıyla daha uyguna alabileceğiniz çok fazla ürün olacaktır. •Aradığınız ürünü sadece bir siteye bakmakla sınırlı kalmayın. Birçok alternatif sitelerden araştırmanızı yapıp en son uygun gördüğünüzde alma yoluna gidin. •İnternetin en korkulan yanı da gelen ürünün istediğiniz gibi çıkmaması veya en ihtimal bedeninin sizde istediğiniz ölçülerde durmaması bu sık yaşanan normal bir durum olduğu için değiştirilme ihtimali yüksek bu yüzden iade esnasında kargo ücreti talep etmeyeceğini kesinlikle incelemeniz emin olmanız yararınıza olacaktır. •İndirim dönemlerini de önemsiyorsanız şöyle bir yolda izleyebilirsiniz beğendiğiniz ürünleri sepete ekleyip farklı bir gün almak üzere siteden çıkabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski