Göz Altı Morlukların Sebepleri Tedavisi Nelerdir

GÖZ ALTI MORLUKLARI NEDEN OLUR, ÇÖZÜMLERİ Göz kapaklarının altında koyu halkalar şeklinde oluşan morluklar göz altı morlukları olarak geçmektedir. Çağımızın vermiş olduğu fazlaca gözümüzü yormamız gereken meşgalelerimiz olduğu için artık böyle bir sıkıntı ile karşı karşıyayız. Bazen göz altı torbalarının da eşlik ettiği bu durumun önüne geçmek için bu bir kaç not düştük buraya. Uzun saatler ekran başında kalmak kadınların ve erkeklerin karşısına böyle bir sorun ile çıkmakta. Kolaya kaçıp kapatıcılara başvurmak kalıcı özüm olmadığı gibi cilde bir zararın üstüne zincirleme ikinci zararı vermiş olacaksınız. Önce gözaltı morluklarına neler sebep olur inceleyelim. •Aşırı yorgunluk yeterli uyumama morluklar oluşturmaya bilinen en önde sebeptir. Donuk bir cilde sahip olacağımız için o zaman koyu halkaların oluşmasını ve görünür olmasını hızlandıracaktır. •Tabi yaşlanma sürecinizde gözaltında koyu halkalara sebep olacaktır. Cilt altı yağ dokusu ve kolajen miktarı azaldığı için esnekliğini kaybetmesi cilt altı dokular görünür hale gelmesine yol açmaktadır. •Televizyon, tablet, bilgisayar, telefon gibi ekranlara yanlış ve uzun süre bakma kalıcı koyu halkaların oluşmasına sebep olacaktır.
•Yeterli sıvı miktarı alınmadığında ciltte donukluk ve göz altlarında çökmeler ile kalıcı siyahlaşmalar meydana gelecektir. •Tabi göz altı halkaları ve siyahlaşması genetik olarak da çok rahat geçip kalıcı olabilmekte.
Göz altı morluklarına iyi gelecekleri sıralarsak: •Bir beze buz küpleri sarın ve göz altlarına uygulayın soğuk kompres iyi gelecektir. •Yeterince uykunuzu almadığınızda olduğunu söylemiştik. Uyku sürenizi arttırmanız çilinizi soluk görünmekten kurtaracak ve halka oluşumunu engelleyecektir. •Uyurken başınızı yüksekte tutmanız da size iyi gelecektir.
Genel olarak yapmanız gerekenler, temelli sağlıklı kalmanıza yardımcı olacak kalıcı tavsiyeler 1)Tuz vücutta ödeme neden olduğu için şişkinliğe sebeptir tuzu azaltın. 2)İlaç kullanıyorsanız aksatmayın ve alerjik problemlerinizi çözün 3)Burun, geniz ve sinüslerinizi açık tutarak üst solunum yollarınızı rahatlatmanız şişliğe sebep olmayacaktır. 4)Uyumadan cilt ve göz makyajınızı mutlaka temizleyin 5)Göz çevrenize uygun bir nemlendirici kullanın
6)Sigara ve alkolü mutlaka sınırlı tutun hatta mümkünse sigarayı bırakın alkolden sonra da bol bol su için. 7)Günde en az iki litre su mutlaka için 8)Gözlerinizi ve cildinizi güneşten koruyun 9)Düzenli yüz egzersizi yapın 10)Kalojen arttırıcı gıdaları eksik bırakmayın
Hızlıca uygulayabileceğiniz birkaç tavsiye İçinde bulundurduğu antioksidan sebebiyle çay iyi gelecektir. Soğuk çayı gözünüzde on beş yirmi dakika bekletin Her gece Hindistan cevizi yağı ile masaj yapabilirsiniz gözlerinize. E vitamini kaynağıdır Salatalığın limon suyuna batırılması ve gözlerin üzerinde bekletilmesi koyu halkalara iyi gelecektir Gül suyu bir pamuğa alınır ve 15 dakika göz üzerinde bekletilir Pamuklar soğuk süte batırılıp göze yerleştirilir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski