Dar Alanlar İçin Yemek Masası Modelleri

DAR ALANLAR İÇİN YEMEK MASASI STİLİ Artık yemek odaları ayrı bir oda olarak düşünülmemekte. Bu yüzden mutfak masaları küçük mutfaklara ne şekilde yerleştirilmeye başlandı veya mutfak oda birleşmiş durumdaysa yine ne şekilde yerleştirilecek onu inceleyeceğiz. Bilinen o ki artık modern çağda küçük odalara sıkıştırılmış vaziyetteyiz. Bu yüzden mutfaklarımız da küçük boyutlu. Bu yönelik olarak artık tüm mobilyalar en fonksiyonel şekilde tasarlanmıştır siz de mobilya tasarımlarınızı ve seçimlerinizi bu şekilde yaparsanız sağlıklı olacaktır. Ve tabi bu yöntemlerden biri de yemek masasını oturduğumuz odanın içine almamız. Çünkü ya mutfak bir yemek masası için küçük konum da kalmakta ya da zaten mutfak oda birleştirilmiş durumdadır bu yüzden haliyle ortada Fransız tezgah yemek masası olarak tercih edilmekte veya dediğimiz gibi yemek masası odanın içine yerleştirilecek dizaynlar söz konusudur.Özellikle çalışan bekar insanların kullanımına hızla açılan stüdyo daireler metrekare olarak çok dar alanlar olduğu için dikkatle düşünülmüş yaratıcı mobilya kullanımına ihtiyaç duymaktadır. Aynı zaman da bir önerimiz daha mobilyaları ve mutfağınızda kullanacağınız renkleri açık ve soft belirlerseniz ferah bir alana sahip olacağınız bir gerçek. Ferah alan demişken artık kaba mobilyalara ihtiyaç duymayan kişiler için birebir bir akımdır küçük yemek masaları.
Çünkü zamanın büyük çoğunluğu bazılarımız için mutfakta geçmekte veya huzurlu bir yemek saatini mutfakta değerlendirmektesiniz bu yüzden sizi boğmayacak bir mobilya tasarımına ihtiyaç duyduğunuzu hissedebiliyoruz. Bu yüzden dar alanlar için tasarlanan mobilyaları tanıtmak için bu yazıyı sizlere sunduk.
Örneğin mutfaktan ayrılan bölmenin hemen başlangıcına yerleştirilen minik masalar kurtarıcıdır. Çok dar olmamasının verdiği kullanışlı hal ile tercih edilir kılmaktadır kendisini. Ahşap görüntüsüyle ve açık rengi ile hem ferahlık sağlamakta hem de eve vintage bir hava kazandırmaktadır.
Mutfak tezgahının hemen bitiş noktasına yerleştirilen Fransız tezgah modeli hep kurtarıcı olmuştur estetik açıdan da insanların tercih ettiği bir model. Duvarla bitişik olması fazla yer kaplamamasını sağlamaktadır. Mutfağı odadan ayrılan çizgiye yerleştirilen adam ve genişliği ile cezbeden bazı masalar vardır ki farklı bir şeye ihtiyaç duymazsınız.
Ve bunların sandalyelerini de boyutuna uygun seçerseniz rahat edebileceğiniz bir eve sahip oldunuz demektir. Eğer evde çok fazla kişi değilseniz duvardan detaylandırılmış açılır kapanır fonksiyonel bir tabla masa olarak size hizmet verecektir ve harika bir görüntü oluşturmada da üzerine yok. Sandalyelerini de minik seçtiğiniz zaman tam sizlik. Veya yine mutfak tezgahından detaylandırılmış bir çıkıntı tezgah sizi huzurlu kılacaktır. Estetik kalmasının yanında genişliği ile de kullanışlılıkta öne geçenlerden. Ve mutfak mobilyanızla aynı tasarlanması karışıklık görünümünü de ortadan kaldırıyor. Veya camın kenarına yerleştirilmiş minicik bir çıkıntı tezgah hem dışarıda var olan manzaranın huzur vermesi ve yine evin karışık görünmesinin ortadan kalkması açısından tercih edilesi.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski