Bahçelerde Güller Çiekler Açtı

BAHÇE DEKORASYONUNDA ÇİÇEKLER Bahçe huzur sağlayan evin bir bölümüdür. Ve bunun daimi olmasını istiyorsak bahçeyi dekoratif anlamda da zarif hale getirmeyi önemseyenlerimiz var. Güzel bir bahçe mobilyası, harika saksılar, sandalyelerin dikkatli uyumlu seçimi, sevimli objeler, çiçekler bahçenizin ambiyansını baştan aşağı değiştirici detaylardır. Belki ufak ve basit görünür ama ayrıntılar kesinlikle vurucu etki yaratır. Kişiliği yansıtmayı sevenlerimiz varsa veya bulunduğu ortama ruh katmayı isteyenler, bahçe de dahi özgün dekorasyona önem verirler ve haklılık payı büyüktür. İşte bütün bu dekorasyona alternatif olarak bahçe düzenlemesine ve zarafetine ekleyebileceğimiz bir şeyde çiçeklendirmedir. Son derece dekoratif çiçeklendirme biçimleri vardır. Onlardan bazılarını ve en gözde olanlarını sizlere sunmak için bu yazıyı derledik. Umarım sizin de faydanıza olur.
BEYAZ ŞAKAYIK- ÇİKOLATA SARMAŞIĞI:Mayıs ve haziran aylarında çiçeklenen bu bitki son derece dayanıklı bir bitkidir. Ancak dikimi esnasında gübre kullanmanız önemlidir. Kalıcılığını arttırır ve daha güçlü köklenmesine yarar sağlarsınız. Hoş kokulu bir bitki olan çikolata sarmaşığı ise soğukluk olarak 5 dereceye kadar dayanan bir bitkidir. Bu yüzden sizi zorlamadan kolaylıkla dekoratif görüntünüzde kalıcı olmanıza yardımcı olacaktır. Mart ve mayıs aylarında açar. Uzunluğunun geldiği nokta gölgelik olarak kullanılmasına son derece elverişlidir. Gölgeyi seven bir bitkidir. 
PARLAK YAPRAKLI KARTOPU- ALYANS GÜLÜ:Dekoratif anlamda son derece fazla tercih edilen parlak yapraklı kartopu çiçeğinin yeşil ve son derece parlak muhteşem bir yapıya sahiptir. Yarı gölge alanlarda olmalıdır en kötü ihtimal, tamamıyla güneş alan yerlerde yetiştirilirse çok daha uygundur. Beyaz çiçekli bir bitki olması ile iç açıcı bir görüntüye sahiptir. Çoğaltılması ve ekimi için en uygun zamanın Nisan olduğu alyans gülü ise doğrudan güneş ışığını kesin istemediği için sizi son derece rahatlatacaktır.
BEYAZ İNCİ ÇALISI-MAVİ ORTANCA FİDAN: Kışın dökülmeyen ve son derece yumuşak tüylere sahip olan beyaz inci çalısı beyaz renkli meyvelere sahip olduğu için dekoratif anlamda kullanılmaya birinci sırada tercih edilir konumda oluyor. Gölge yerlerde yetişen mavi ortanca fidan ise mavi renkteki meyvesiyle daha fazla peyzajcıların kullanmaktan inanılmaz keyif aldığı bir bitkidir. Gösterişli ve naiftir. İşte dekoratif anlamda saydığımız tüm bu çözümlerle birlikte kahvenizle salıncağa oturduğunuz da manzaranız size huzur vermeyecek midir tabi ki evet hem de müthiş. Çünkü orada kendinizsiniz çünkü seçtiğiniz tüm dekorlar ruhunuzdan fazlasıyla bir şeyler taşımaktadır ve özgündür. E bu da sizi bahçenizde son derece rahat ve huzurlu yapacaktır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski