Kadın Moda

Yüz Şeklinize En Uygun Güneş Gözlükleri

27.07.2019
900
Sponsorlu Bağlantılar
Yüz Şeklinize En Uygun Güneş Gözlükleri

Her yüz şekline uygun bir gözlük modelini günümüzde bulmak oldukça kolaydır. Aldığımız gözlüğün sadece şeklini modelini beğenmek tabi ki yetmez. Bununla birlikte seçtiğimiz gözlük modeli yüz tipimize uygun olmalı aynı zamanda gözlerimizi güneşten koruyacak şekle uygun olmalıdır ve tabi ki olmazsa olmaz camları kaliteli olarak göz sağlığımızı da olumsuz etkilememelidir. Birçok gözlük çeşidi vardır; yuvarlak model kelebek model köşeli model oval model damla model ve tabi daha fazlası tüm bu modellerin uyumlu olduğu yüz yapısı hiç şüphesiz oval yüz şeklidir çünkü yüz yapıları orantılıdır bundan dolayı her türlü gözlük modelini rahat bir şekilde kullanabilir. Diğer yüz şekillerini inceleyecek olursak; kalp şeklinde yüzlere uygun olan modeller ise çekik model köşeli model çerçevesiz güneş gözlüğü modelleri kullanmanızın da yüzünüze uyumlu olacağı kanaatindeyiz. Seçtiğiniz gözlüğün üst kısmındaki süslemeler ve taşlarda size oldukça yakışarak şıklığınızı ortaya çıkaracaktır. Yüzünüz dört köşeli ve kare ise yüz hatlarınızı daha da yumuşatarak, hatlarınızdaki sertliği ortadan kaldırmaya çalışarak daha oldukça naif görünebilirsiniz. Eğer oval ve ya yuvarlak gözlük kullanırsanız bu modellerin size uygun olacağını göreceksiniz.

Ayrıca ince saplı güneş gözlüklerini de tercihleriniz arasına ekleyerek yüzünüze ne kadar yakıştığını görebilirsiniz. Ayrıca bu tip yüzler için gözlük modeli çerçevesiz olan gözlüklerdir, çünkü çerçeveli gözlüklerde kenarları sert göstererek yüz hattınızı daha çok ortaya çıkarır. Yüz şekliniz eğer üçgen ise köşeli güneş gözlükleriniz tavsiye ederiz. Dar çene yapınızı orantılayarak yüzünüzün dengede görünmesini sağlayacaktır. Her ne olursa olsun gözlük modelinizi deneyerek almanız hatta arkadaşlarınızdan ya da yanınızda bulunan yakınlarınızdan yardım almalısınız. Yüz şeklinize göre gözlüklerinizde kıyafetinize göre taşlar tercih etmelisiniz. Bu hem sizi daha şık, hem de daha alımlı gösterecektir.

Tabi ki her yerde aynı güneş gözlüğünüzü kullanamazsınız. Kullanacağınız yeri göre de gözlük seçimi oldukça önemlidir. Örneğin; açık havada spor yaparken damla model güneş gözlüğü kullanmanız oldukça şık ve sportif duracaktır. Eğer bir bruncha katılacaksanız ise kıyafetinize ve katılacağınız yere uygun tercihlerde bulunmanızda oldukça önemlidir. Ayrıca gözlüklerinizin sapları için boncuklu olsun hafif desenli olsun ipler kullanmanızı da yerine göre öneririz, çünkü bunlarda yine uygun kıyafetle çok hoş görünebilirler. Evet sizin için hazırladığımız yazımızın sonuna geldik, keyif çıkardığınızı umut ediyorum.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.