Kadın Moda

Yeşil Zümrüt Taşlı Kadın Yüzük Modelleri

29.08.2020
703
Sponsorlu Bağlantılar
Yeşil Zümrüt Taşlı Kadın Yüzük Modelleri

Zümrüt hem zarifliği hem de asil duruşuyla kadınlar için mücevher seçiminde en dikkatini çeken taşlardandır. Zümrüt geçmişten günümüze uzun bir zamandır hayatımızda olan bir taş olmakla beraber zenginliğin de simgesi halindedir. Duruşu ve güzelliğinin yanı sıra şifalı bir taş olduğu da bilinmektedir. Yeşilin birçok tonu bulunan zümrüt taşlar ile yapılan mücevherler ön plana çıkmaktadır. Hem evlilik hem özel günlerde oldukça şık bir seçim olan zümrüt taşlı yüzükler zümrütün yanı sıra pırlanta ve gümüş, altın işlemelerle birlikte çok şık tasarımlar ortaya çıkarmaktadır. Şifa verdiği bilinen zümrüt taşı uzun ömrü simgelediğinden yıllardır tercih edilmekte ve elbette tercih edilmeye devam edilecek olan zamansız parçalardandır. Zümrütün en önemli özelliklerinden biri ışıltılı ve parlak duruşudur. Bu görüntüsünden ötürü her yaştan kişide farklı bir şıklık katmaktadır. Renk tonu olarak ise tek tip değildir ve birçok tonda zümrüt taş bulunduğundan her kesimden kişinin zevkine göre bulabileceği geniş bir yelpaze sunmaktadır. Sadece özel günlerde değil, doğal bir görünüm verdiğinden günlük yaşantıda da sıklıkla kullanılmaktadır. Altının yanı sıra günlük kullanımlarda zümrütün gümüş ile birleştiği tasarımlar daha çok tercih edilmektedir.

Gümüşün parlaklığı zümrüt ile buluştuğunda ve özellikle sade modellerde oldukça şık bir görünüm vermekle beraber günlük kullanımda da doğal bir görüntü oluşturmaktadır. En çok tercih edilen damla model zümrüt yüzükler, sade tasarımların yanı sıra gümüş işlemeli ve taş çevrili modelleriyle sık tercih edilenler arasındadır. Bunun yanı sıra baharın tazeliğinin mücevherlere yansıdığı yonca ve çiçek modeller de beğenilen modellerdendir.
Zümrüt Taşlı Yüzükler ile Zarifliğinize Zariflik Katın: Şifalı olması ve şıklığının yanı sıra oldukça zarif bir görünüm veren zümrüt yüzüklerde su damlası modeller zarif duruşundan ötürü tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra büyük ve geniş gösterişli yüzüklerden hoşlanıyorsanız; gümüş işleme ve diğer taşların birleşerek tasarlanan büyük zümrüt taşlı modeller sizin için uygun olacaktır. Tasarımlarda gümüş, altın, pırlanta ve diğer çeşitli taşların kullanımı seçenek açısından geniş bir imkan sunduğundan dilediğiniz renk ve modelde yüzük bulabilirsiniz. Bükümlü açık model, güneş, çiçek ve birçok tasarımdan dilediğiniz yüzük ile kombinlerinize şıklık katabilirsiniz. Eğer ten rengi açısından beyaz bir tene sahipseniz daha sıcak bir yeşil, daha koyu bir tene sahipseniz soğuk renk yeşil zümrüt seçmeniz teninizle uyum sağlayacağından ötürü daha şık bir duruş sergileyecektir. Zümrüt taşlı yüzük, kolye, küpe ve bileklik modelleriyle kombinlerinize şıklık katacak size uygun çeşitli tasarımlar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Aksesuar kullanmak kadın erkek fark etmeksizin herkesin kombinlerini tamamlamak amacıyla başvurduğu bir yoldur. İster günlük hayatta spor kombinler ile ister özel günlerde şık kombinler ile olsun herkes kıyafetini hareketlendirmek üzere aksesuarlara ihtiyat duyar. Kombinine uydurulan her aksesuar özellikle kadınları tamamlanmış gibi hissettirir. Erkekler daha çok saat

, kadınlar ise kolye, küpe gibi aksesuarlar kullanır; bunların yanı sıra ortak olarak evlendikleri zaman yüzük de kullanılır. Ayrıca evlilik tekliflerinde neredeyse her zaman tek taş yüzükler takdim edilir, bu tek taş yüzükler kimi zaman kadınlar arasında rekabete yol açar; hangi taş olduğu, kaç karat olduğu, rengi bu rekabetlerin konusudur. Evlilik teklifi hariç diğer özel günlerde de kadınlara çoğunlukla yüzük veya pırlantalı setler hediye edilir. Çünkü bir kadına yüzük veya pırlanta hediye etmek onu çok daha değerli hissettirir. Yüzük seçimi de çok önemlidir; o yüzüğü takacak kişinin çoğunlukla hangi renk giydiğine, sade mi yoksa gösterişli bir hayatı mı olduğuna, el boyutuna göre büyük boyutta mı yoksa küçük boyutta mı yüzük yakışacağına bağlıdır. Bunlar öğrenilip öyle yüzük alınmalıdır. Zümrüt taşlı yüzükler son dönemde revaçta olan modellerdir. Gerek canlı renkleri, gerek bir çok çeşit şekilleri olması zümrüt taşlı yüzüklerin satılması için önemli kriterlerdir. Zümrüt taşlı yüzüklerde kare, yuvarlak, damla, oval şekilleri ve gold, rose gold, veya gümüş çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.