Kadın Moda

Yatak Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar
Yatak Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odaları bizim kendimizi en rahat hissettiğimiz, rahatladığımız, dinlendiğimiz evimizin en önemli odasıdır. Haliyle yatak odamızın tasarımı, düzeni de burada oldukça önem taşır. Kullandığımız duvar kağıtları, yatağımızın rahatlığı, modeli, gardolabımızın dış görseli, içinin kullanışlı olması, halımız, avizemiz de dahil olmak üzere oldukça önemlidir. Yatak odanızın döşenmesi sizi bunaltmayacak türden hatta içinizi rahatlatacak türden olmalıdır. Vücudunuzu dinlendirici türden olmalıdır, ambiansını da buna uygun yapmalısınız elbette. Yatak odanızın tasarımını yaparken belli başlı modelleri kafamızda belirleyip kalan aksesuarları ona göre düzenleyip toparlamalıyız. Tabi bunların yanında eşyalarımızı koyacağımız saklama alanları, çekmeceler de oldukça şık ve kullanışlı olacak şekilde seçim yapmalıyız. Duvar kağıdı seçimi yaparken de içinizi karartmayacak, baktıkça rahatlayacağınız motifler, renkler, desenler seçmeliyiz. Gözünüzü yormayan daha sade eşyalar tercih etmeniz dinlenmeniz için oldukça önemlidir. Odanızda gereksiz aksesuarları bulundurmamanız da göz yorulmasını engeller. Yatak odalarınızın zemini de oldukça önemlidir.

Parkenizin rengi, halınızın deseni, rengi ve yumuşaklığı da çok önemlidir. Çoğumuz yumuşak halıları severiz, ilk uyandığımızda ayaklarımızı sert bir zemine basmak yerine yumuşacık halılar tercih etmemiz bizi daha mutlu yapacaktır. Ayrıca yatak odalarında kıyafetlerinizin ve yeni halıların tozundan kaynaklı olarak daha çok temizlemeniz gerekir. Bu halıların yanı sıra günümüzde parkelerin daha çok göründüğü kilimler de oldukça modadır. Yuvarlak, dikdörtgen, kare kilimler hem hafif hem de temizliği daha kolaydır. Kışın eviniz soğuk oluyorsa halı tercih edip, yazın sıcak oluyorsa da kilim tercih edebilirsiniz. Yazın kullandığınız ince kilimler evinizin daha serin kalmasına yardımcı olacaktır. Günün yorgunluğunu atmanız için en önemli eşyanız şüphesiz ki yatağınız olacaktır. Yatağınızın ne çok yumuşak ne de çok sert olmamasına dikkat etmelisiniz. Sert yatak ve yastıklarla bel ağrınızı artırırken güne daha yorgun uyanırsınız. Yatak ve baza seçimi yaparken işte bu nedenden ötürü görselliği bir tık daha geride tutarak konfordan ödün vermemelisiniz. Yatak örtünüzü, yastık kılıflarınızı, perdelerinizi içinizi rahatlatacak desen ve renklerden seçmeyi unutmamalısınız.
Tüm bunların yanında odanızın aydınlatması da oldukça önemlidir. Bizim tercihimiz yatak odanız için gözünüzü yormayacak, günün yorgunluğunu rahatça atacağınız loş ışıklar olacaktır. Ancak başınızda kitapbınızı da rahatça okuyabileceğiniz abajürlerinizin olmasını da öneririz çünkü aksi takdirde gözleriniz olduğundan fazla yorularak, sizi daha da yoracaktır. Odanızın tasarımı için kullandığınız avizeler de oldukça önemlidir. Ortamınıza uygun avizeler sizi daha mutlu edecektir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.