Kadın Moda

Tül Perdeler Nasıl Beyazlatılır?

Sponsorlu Bağlantılar
Tül Perdeler Nasıl Beyazlatılır?

Ev dekorasyonunun önemli bir parçası olan perdeler ev şıklığını ve dekorunu büyük ölçüde etkilemektedir. Sadece ev içinde değil dışarıdan da görülebilen bir üründür. Bu nedenle perdelerinizin temizliğine ve beyazlığına da dikkat etmelisiniz. Hatta öyle ki temiz ve beyaz perdeli evler daha aydınlık olmaktadır. Perdelerinizi yıkamayı kesinlikle geciktirmemelisiniz. Çünkü uzun süre yıkanmayan perdelerde ki lekelerde zamanla kalıcı hale gelir veya çıkması çok zorlaşır. Bu yüzden belli aralıklarla perdelerinizi yıkamaya özen göstermelisiniz. Özellikle kış mevsiminde perdeler çok fazla kirlenir. Kömürle ısınan evlerin perdelerinde duman ve is lekeleri oluşur. Yine yağmur ve kar gibi olumsuz hava koşullarında perdelerin kirlenmemesi işten bile değildir. Tül perdelerinizin kar gibi bembeyaz olmasını ve misler gibi kokmasını istiyorsunuz değil mi? Hatta perdeleriniz öyle bir hal alacak ki hem evinize hemde odanıza ferahlık katacak.

Sararan perdelerinizi toz şeker ile beyazlatabilirsiniz. Şekeri perde yıkamada nasıl kullanacağımızı merak ediyorsunuz değil mi? Aslında çok basit. Her zaman yaptığınız gibi tül perdeleri çamaşır makinesine yerleştirin. Perdelerin üzerine de 3 tatlı kaşığı toz şeker ekleyin. Kesinlikle perdenin üzerine koymalısınız. Çamaşır makinenizin deterjan bölümüne değil yani. Sonrasında makinayi çalıştırabilirsiniz. Söz konusu şeker olduğu için perdelerde herhangi bir yapışkanlık hissi kalmıyor o yönden içiniz rahat olabilir.

Uzun süredir yıkanmayan bir perdeniz varsa bu perdenizin bembeyaz olmasını istiyorsanız o halde sizin için kaya tuzunu önerebilirim. Tül perdelerinizi çamaşır makinesine atmadan bir gece önce içine 4-5 yemek kaşığı kaya tuzu eklediğiniz ılık suya koyun. Bir gece kaya tuzu olan suda bekleyen perdelerinizi ertesi gün normal bir şekilde çamaşır makinesine yerleştiriyorsunuz ve makineyi çalıştırıyorsunuz. Kaya tuzunun ve biraz önceki diğer önerimiz olan şekerin de beyazlatıcı etkisi bulunmaktadır. Hem bu iki ürününde en büyük avantajı doğal olmalıdır. Kimyasal içermeyen doğal içerikli oldukları için sağlığınızada bir zararı dokunmayacaktır.

Tül perdeleri ve stor perdeleri beyazlatmak için kullanılan, son dönemlerde oldukça popüler olan bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Toz şeker ve tuz kadar etkili olan bulaşık tabletini bu sefer bulaşık makinesinde bulaşıkları yıkamak için değilde çamaşır makinesinde tül perdeleri yıkamak için kullanacağız. Peki nasıl kullanmalıyız? Yine aynı şekilde tül perdelerinizi çamaşır makinesine yerleştirin. Perdelerin üzerine bir adet bulaşık tableti yerleştirin ve çamaşır makinenizi her zamanki gibi çalıştırın. Burada da kesinlikle ama kesinlikle bulaşık tabletini çamaşır makinesinin deterjan gözüne değilde direkt olarak perdelerin üzerine koymalısınız.

onlinemedikament.online

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.