Kadın Moda

Tesettür Gelinlik Modelleri

24.09.2019
1.356
Sponsorlu Bağlantılar
Tesettür Gelinlik Modelleri

Düğünler yeni bir yuva kuracak çiftler için en özel günlerdir. Tabi ki bu özel zamanlarda hepimiz özel olmak isteriz, her anıyla güzel geçsin, ortamımız eşsiz olsun isteriz. Herhangi bir olumsuz durum o güzel günümüzü mahvetmeye yetecektir. Tüm bunların yanında adayların giyeceklerinin de kendilerini yansıtıcı derecede olarak şık olmasıdır. Tabi gösterişi sevmeyip sade, zarif ve şık olmak isteyen adaylarda vardı. İster kapalı olsun ister açık olsun bu özel günün gözbebeği gelinlerdir. İşte bu yüzden bir mi olacak hava mı yağışlı olacak, kuaförde mi sıkıntı olacak ve daha neler neler diye en çok düşünüp strese girenler de gelinlerdir. Gelinler en büyük stresi de gelinlik seçiminde yaşarlar, bazen beğendiğiniz model sizin vücut tipinize uymaz bazen de beğenmediğiniz giymem dediğiniz model tam vücut tipinize göredir. Tam da bu konuda sizin yapmanız gereken vücut tipinizi bilerek, vücut tipinize uygun model seçimi olacaktır, gelinlik modelini kafanızda belirlemeden önce araştırma yapmanız işte tam da burada çok önemlidir. Günümüzde seçenek o kadar çoktur ki hemen hemen her modeli bulabilir ya da diktirebilirsiniz.

Tesettürlü gelinlerimiz için de eşarp ve gelinlik telaşı daha farklıdır, tesettürde gelinlik her zamankinden daha da ön plandadır, seçtiğiniz gelinliğinizin üzerinizde sizinle bütünleşmiş bir şekilde durması altın kural niteliğindedir.

Tesettürlü gelinler tek parça gelinlikleri daha çok tercih etmeleri gerekir, hele ki boyunuz kısaysa iki parça gelinlikler sizi belden keseceği için boyunuzu olduğundan daha da kısa gösterecektir. Altına topuklu ayakkabı giymeniz de bu durumu toparlamaya yetmeyecektir. Size uygun modeller daha çok belden sıkan, tek parça uzun gelinlik kesimleri olacaktır, seçim yaparken dikkat etmelisiniz. Kilo probleminiz var ise daha çok çan şeklinde olan gelinlikleri tercih ederek vücudunuzun görünüşünü dengeleyerek göz yanılgısı yapabilir, daha zayıf görünebilirsiniz. Kollarınızda çirkin görüntü oluyorsa kollarınıza üstten tül ya da boncuk tarzı taşlar da diktirebilirsiniz. Vücut tipiniz ince ise siz de daha çok kabarık gelinlikler prenses modeller tercih etmeniz vücut yapınıza daha uygun olacaktır. Tesettürlü gelinlikler normal gelinliklere göre daha çok terletir, çünkü her yeri kapalıdır. Gelinliğinizin vücudunuzu yakmaması ve sizi terletmeyi daha aza indirmek için gelinliğinizin kumaşına dikkat etmeniz şarttır. Naylon kumaştan dikilen gelinlikler sizi olduğundan fazla terletir ve yakar, bu nedenler dışında kumaş seçimi hatlarınızın belirgin olmaması açısından da önemlidir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.