Kadın Moda

Papatya Motifli Hırka Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar
Papatya Motifli Hırka Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda hayli popüler olan papatya motifli hırkalar oldukça şık durmaktadır. Bütün kombinlerinize uyum sağlayan bu hırka modeli kış mevsiminin ve soğuk havaların gözdesi olacak. Üstünüzde hiç çıkarmak istemeyeceksiniz. Hem sıcacık tutan hemde şık görünümüyle papatya motifli hırkalar mom jean pantolonlarla da harika bir kombin oluşturacaktır. Son dönemlerde giyim sektöründe de bu tarz hırkaları çok yüksek fiyatlarla satışa sunulduğunu görmekteyiz. Siz sadece istediğiniz bir renk tonuna sahip hırka ipini almakla en uygun bir şekilde hırkanızı kullanmış olacaksınız. En önemlisi de öyle haftalarınızı alacak kadar zor değil. Hatta birkaç güne bile bitirip kullanmaya başlayabilirsiniz.
🌼 Papatya motifli hırkamızın yapımına ilk öncelikle arka tarafı yani sırtı örmekle ise başlayacağız. Kullanacağınız ip sayısı bedeninize göre değişiklik gösterse de biz burada 6 adet kullanacağız. 4 mm 7 numara kalınlığında bir tığa ihtiyacınız olacak. İlk önce arka tarafın lastik kısmını yapmalısınız. 10 tane zincir çekerek başlamalısınız.

🌼 10 tane zincir çektikten sonra ipi son çıktığınız zincire değil hemen solundaki zincire batıyorsunuz ve ilmek çıkarıyorsunuz. O ilmeğide diğer ilmeğin içinden geçiriyorsunuz. Sıranın sonuna kadar hep aynı işlemi uyguluyorsunuz. Sırayı tamamladıktan sonra bir zincir çekerek sıranın arka tarafını çevirin ve aynı işlemleri uygulayın. Bu şekilde kazağın lastik kısmını örmüş oluyorsunuz.


🌼 Lastiğin sağ tarafından üst kısma doğru bıraktığınız ipten bir zincir atarak devam ediyorsunuz. İlmeklerin arasındaki boşluklara batarak sık iğne yapacaksınız. Her beş boşlukta bir hiç arttırma olmadan sık iğne yapacaksınız. Bu şekilde hırkamızı örmeye devam ediyoruz. Hırkanın sırt kısmını bitirdikten sonra ön ve kol kısmını da aynı işlemleri uygulayarak örüyorsunuz. Son olarak papatya motiflerini de istediğiniz bir renk iple ayrı bir şekilde örerek hırkanızın üzerine dikiyorsunuz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.