Kadın Moda

Olduğunuzdan Daha İnce Uzun Zayıf ve Zarif Görünmenin En Önemli Püf Noktaları

Sponsorlu Bağlantılar
Olduğunuzdan Daha İnce Uzun Zayıf ve Zarif Görünmenin En Önemli Püf Noktaları

UZUN VE İNCE GÖRÜNMENİZİ SAĞLAYACAK HİLELER
Gerek günlük hayatta gerek özel gecelerde kıyafet seçimlerimizde yaptığımız hatalar olabiliyor. Özellikle de kısa boylu isek bu durum daha çok göze batabiliyor. Her zaman kendimizi sınırlandırmamamız gerekiyor kendimizi hangi kıyafetin içinde mutlu hissediyorsak onu giymeliyiz. Vereceğim tavsiyeler sayesinde hem daha ince hem de daha uzun gözükeceksiniz.
KIYAFET VE AYAKKABI SEÇİMİNİZ AYNI TONLARDA OLMALI..: Özellikle pantolon ve bluzlarda zıt tonlar tercih ederseniz kesik bir görüntü ortaya çıkar ve haliyle daha kısa gözükürsünüz. Örneğin mavi bir crop veya gömlek giyip altına lacivert bir pantolon giyerseniz akış sağlamış olup boyunuzun daha uzun durmasını sağlarsınız. Tesettürlü iseniz yine kıyafetlerinizin tonlarına yakın şal/eşarp seçmelisiniz.
YÜKSEK BEL ALTLAR TERCİH ETMELİSİNİZ.: Toparlayıcı özelliğe de sahip olan yüksek beller bacak boyunuzu olduğundan daha da uzun gösterecektir. PAÇA BOYLARI…:Dar paça pantolon giyecekseniz paçası ayak bileğinizin 1 parmak üstünde olmalı. Bol paça pantolonlarda ise kesinlikle ve kesinlikle kısa paça tercih etmemelisiniz. Sizi olduğunuzdan daha kısa ve daha iri gösterecektir. Eteklerde ve elbiselerde ise ya çok mini ya da bileğinizin altında ve yüksek bel olmasına özen göstermelisiniz..

VÜCUDUNUZU SARAN PARÇALAR TERCİH ETMELİSİNİZ: Fazla kilolu değil iseniz vücudunuza oturacak kıyafetler tercih etmelisiniz. Çok kaba ve bol şeyler hem daha kilolu hem de kısa gözükmenize neden olabilir. Kilolu iseniz ince kumaşlı ve bol kıyafetler tercih edip artı olarak belinize kemer detayı eklemelisiniz. Korse kemerler son dönemlerde oldukça moda oldu. Hem çok şık hem de zarif gözükebilirsiniz.
DESENLERE DİKKAT!: Gözü fazla yoran ve yatay bitişli desenler tercih etmemelisiniz. Dikey – ince çizgili gömlekler ve pantolonlar olduğunuzdan uzun gösterecektir.
BOYNU KAPATAN PARÇALAR TERCİH ETMEYİN: Boyun hem zariflik hem de uzunluk açısından önemli bölgelerden bir tanesi. Özellikle de gerdanımız uzun değilse boynumuz yokmuş gibi gösterebilir. Tesettürlü iseniz şalınız ve bluzlarınız aynı renk olmalı. Bu sayede akış sağlayarak üst bedeninizi uzun tutabilirsiniz.
SAÇLAR…: Saçlarınızı at kuyruğu ve topuz yaparken olabildiğince tepeden toplamalısınız. Salık bırakacaksanız saçınızın üstlerini hafif kabartmaya özen gösterin. Olduğunuzdan 2 3 cm daha uzun gözükeceksiniz.
VEE AYAKKABILAR..:. Ayakkabıların bileğinizi kesmemesine oldukça özen göstermelisiniz. Son dönemlerde moda olan şeffaf bantlı ayakkabılar uzun durmanıza yardımcı olacaktır. Topuklu giymeyi tercih etmiyorsanız kalın tabanlı ayakkabılar tercih etmelisiniz. Özellikle botların çoğu bacak boyumuzu kesmeye çok müsait olduğundan bot alırken ya diz üstü ya da baldırı geçmeyecek şekilde bacağı saran botlar tercih etmelisiniz. Ariana Grande gibi çorap çizmeleri benimseyebilirsiniz. Gerçekten de toparlayıcı ve uzatıcı hileye sahip.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.