Kadın Moda

Nevresim Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sponsorlu Bağlantılar
Nevresim Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Nevresim takımları günümüzde yatak odalarımızın baş köşesinde yer almaktadır. Her ailenin yatak odasında, Çocuk odasında renk renk, desen desen yataklarımızı süsleyen nevresim takımları size yataklarınız kadar rahat bir uyku deneyimi sunar. Yatağınıza uygun nevresim takımları tek kişilik, çift kişilik, battal boy olarak sıralanabilir. Hem yorganlarımızı korumak için, hem de sürekli değiştirip yıkamaya karşı elverişli olduğu için nevresim takımları ev hanımlarının vazgeçilmezidir. Saten ve pamuklu kumaştan olan nevresim takımlarını sıcak yaz günlerinde pike veya yatak örtüsü olarak da kullanabiliriz. Tabi kullanılan ipliğe yada dokumaya göre kumaşların kalitesini görebiliriz. Nevresim takımlarında en sık olarak pamuklu kumaşlar tercih edilir. Nedeni: yumuşak olması , bunun yanı sıra pamuklu kumaşın hava alarak yakmamasıdır. Ranforce adı verilen ve %100 pamuktan üretilen nevresimler yıkandıkça çekme yapar ve oldukça çabuk kırışırlar. Ancak kullanılan diğer kumaşlara oranla daha uzun ömürlü bir kullanım sunarken, sağlığımız açısından da hava aldığı için daha olumludur. Ayrıca kullanımı oldukça da rahattır. Pamuksu kumaşlar nemi de çekerek vücudunuzun pişmesini engeller.

Pamuklu nevresimlerin yanı sıra Saten kumaş nevresim takımları da yatak odalarında Şıklık arayan hanımların vazgeçilmezidir. Sıcak yaz günlerinde sizi serin tutmaya yarayan ince iplikten sıkı bir şekilde dokunan bu kumaş türü de parlak renkleri ile yatak odalarımızın baş köşesine koymaya değer cinstendir. Fiyatları uygun olduğu için tercih edilen polyester nevresim takımları sağlığımız için oldukça tehlikelidir. Hava almayan terledikçe vücudumuzu yakan bir kumaştır. Ayrıca nemi de emmediği için sabah sırıl sıklam uyanırsınız. Eğer alerjik bir bünyeye sahipseniz ve sık sık terliyorsanız, haftada bir nevresim takımınızı yıkayarak günlük havalandırmanızı öneririz. Eğer normal bir bünyeye sahipseniz iki haftada bir değiştirmenizi ve hergün uyandıktan sonra nevresim takımlarınızı havalandırmanız hem nevresim takımınızın ömrünü uzatacak hem de odanızı rutubetten kurtaracaktır.

Nevresim takımı alırken kumaşın cinsine önem verme miz sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Özellikle yaz aylarında terletmeyen anti-bakteriyel nevresim takımları seçmeniz hem sizin hem ailenizin kaliteli bir uyku çekmesini sağlayacaktır. Pamuklu nevresim takımlarınızı yüksek ısıya maruz bırakmadan yıkamanız nevresim takımınızın çekerek ufalmasını engelleyecektir. Takımlarınızın çarşafının lastikli olmasını tercih etmelisiniz. Bununla birlikte desenleri çok karışık nevresim takımları seçmemeniz odanızda rahat bir nefes almanızı sağlayacaktır . Ayrıca renk tonlarının da çok pastel olmamasını ve yine birbiriyle iç içe kentler tercih etmemeye özen göstermeniz yıkarken yararınıza olacaktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.