Kadın Moda

Minyon Tipli Kadınlar Nasıl Giyinmeli

26.07.2019
Sponsorlu Bağlantılar
Minyon Tipli Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Minyon tipli kadınlar; siz de boyunuzdan yakınıyorsanız bu yazımız tam da size uygun şekildedir. Boyunuz kısa olabilir bundan dert yanarak kendinizi mutsuz etmek yerine, size uygun kombinlerle kendinizi daha uzun, daha şık ve alımlı gösterebilirsiniz. Şimdi gelelim sizin için önereceğimiz olduğunuzdan uzun göstermenizi sağlayan kıyafet tüyolarına, öncelikle pantolon seçimine dikkat etmemiz gerekir, pantolon seçerken mümkün olduğu kadar vücudumuza yapışmasına, bilekten olmasına yada İspanyol paça bir pantolon tercih ediyorsak pantolonumuzun boyunun uzun olmasına yani topuklu ayakkabımızın topuğunu örtmemizi sağlamasına dikkat etmemiz gerekir. Ayrıca şort giyiyorsak stiletto ayakkabılar bu kıyafetimize uygun olarak bacak boyumuzu uzun göstermeye yarayacaktır ve yine uzun kapri pantolonlar bacak boyumuzu keseceği için kesinlikle giymemeliyiz. Pantolonumuzun topuklu ayakkabımızın boyunu kesmemesine yere kadar uzanmasına dikkat etmemiz gerekir. Giydiğimiz bluzler ya da tişörtler de oldukça önemli bir konudur. Bacak boyunu uzun göstermeye dikkat ettiğimiz gibi bedenimizin üst kısmını da uzun göstermeye dikkat etmeliyiz. Bunun için yuvarlak yaka bluzler yerine v yaka bluzler hem boynumuzu hem de üst gövde boyumuzu daha uzun gösterir.

Bunun yanı sıra vatkalı gömlekler ve tişörtler de omuzlarımızın daha geniş ve daha uzun görünmemizi sağlar. Kilo sorunu olan kadınlar gibi minyon kadınlar da yine enine değil dikine çizgili kıyafet tercihi yapmalıdırlar. Çünkü bu tercih minyon kadınlarımızın da boyunu olduğundan daha uzun göstermeye yaramaktadır. Kesinlikle bol pantolonlardan uzak durmanız sizin için oldukça önemlidir.

Bütün bunların yanı sıra aksesuar seçimi de kıyafetlerimizin uygunluğu için oldukça önemlidir. Kullanacağınız çantadan tutunda, kolyenize, küpenize hatta bilekliklerinize varana kadar dikkat etmeniz gerekir. Geniş ve büyük çanta modelleri vücudunuzdan daha kaba görüneceği için vücudunuzla uyumlu olmayacaktır. Ayrıca kalın bileklikler kol boyunuzu keserek kollarınızın daha kısa görünmesine ve yine kolyelerde bu şekilde boynunuzu keserek boynunuzun kısa kalmasına neden olur, unutmayınız ki bütün bunlar sizi olduğunuzdan daha minyon gösterecektir. Daha küçük ve sade takılar ve aksesuarlar tercih ederek hem daha ince hem de daha uzun görüneceğinizi unutmayınız.

Ayakkabı seçimimiz de yine kıyafet seçimi kadar oldukça önemli bir husustur. Düz ayakkabı giymekten kaçınmalıyız. Spor ayakkabılarımızı bile hafif de olsa topuklu seçmeliyiz. Topuklu ayakkabılar da düz ayakkabılar kadar sağlığımızı olumsuz etkiler ve bacaklarımızda, ayaklarımızda şekil bozukluğuna da neden olabilir bunun için ayağımıza uygun ortobetik ayakkabıları daha çok tercih etmeli, topuklu ayakkabı tercihinde ise platform ayakkabıları tercih ederek, hem daha uzun hem de daha sağlıklı kullanım sunabiliriz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.