Kadın Moda

Kolay Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Sponsorlu Bağlantılar
Kolay Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Kış mevsiminin ve soğuk havaların gelmesiyle birlikte miniklerin tatlı ayakları üşümesin diye anneler ve büyük anneler onlar için patikler örmek ister. Bugün sizler için en kolay şekliyle bebek patiği yapımından bahsedeceğim. Örgü bilmiyorsanız bile bu patiği kolaylıkla örebilirsiniz. Minikler en tatlı ve yaramaz halleriyle asla dur durak bilmez. Ordan oraya devamlı hareket halindelerdir. Hal böyle olunca ayaklarıda soğuk zeminden etkilenir. Üşütüp hasta olmasınlar diye sizlere çok kolay ve rahat bir şekilde örebileceğiniz modeller sunacağım. Biliyorsunuz ki çoğu hastalık ayakları üşütmekten meydana gelir. Tatlı miniklerin ayaklarını sıcak tutalım ki üşütüp hasta olmasınlar. Örgüye bebek patiği ile bir başlangıç yapalım. İlerleyen günlerde atkı, bere, eldiven, panço, yelek, hırka gibi örgüler örebilirsiniz.
📌 İlk olarak bebek patiği yapmak için istediğiniz bir renkte patik ipi almalısınız. Daha sonra önce düz bir şekilde yanı yarım daire olup açılana kadar örgümüze devam edelim. Örgü örmeye yeni başlayanlar için model olarak hep düz ya da hepsini ters örgü olarak örebilirsiniz. Eğer iki ya üç renk kullanmak isterseniz yaklaşık 8-9 sıra kadar bir renkten ördükten sonra ikinci renge geçebilirsiniz. Aynı şekilde ikinci rengimizden de 8-9 sıra kadar örelim.

📌 Son adımda ise yarık daire şeklinde örmüş olduğunuz patiği birleştirmek yer alıyor. Patiği kenarlarından birleştiren ve iplerinize uygun bir ip ile dikin. Çok sevdiğiniz akrabanızın ya da arkadaşınızın bebeğine örerek hediye edebilirsiniz. Hem el emeğinize yapmış ve uğraşmış olduğunuz bir hediye olduğu için oldukça değerli olacaktır. İlerleyen günlerde eliniz alıştıkça ev botu da yapacağız. Unutmayın ki yıl kaç olursa olsun el örgüsünün yeri her zaman çok başkadır. Özellikle soğuk havalarda ve kış mevsimlerinde el örgüsü ile örülen patiklerin yeri çok ayrıdır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.