Kadın Moda

Kıyafet Elbise Desen Boyama (Batik ) Teknikleri Yöntemleri

Sponsorlu Bağlantılar
Kıyafet Elbise Desen Boyama (Batik ) Teknikleri Yöntemleri

BATİK (YIKAMALI) DESEN YAPIMI
Eskimiş ancak atmaya kıyamadığımız bir sürü kıyafetiniz var. Peki bunları ne yapalım? Yer bezi mi? Durun henüz değil! Yıkamalı desen yöntemi sayesinde kıyafetlerinizi yeni almış gibi tekrardan kullanabilirsiniz. Batik deseni deyince akla sadece tişörtleri geri dönüştürmek geliyor ancak benim de ve sizin de çok hoş bulacağınız bir tavsiye vereceğim. Kot kumaşlı mom jeanlere mutlaka uygulamalısınız. Sadece kıyafetlerinizi dönüştürmekle kalmayıp evinizdeki başka parçaları da dönüştürebilirsiniz. Örneğin bez çantalar, kumaş perdeler, çarşaflar ve daha fazlası.. Özellikle çarşafları dönüştürmenizi tavsiye ederim. Odanıza ayrı bir hava katacağından şüpheniz olmasın. İhtiyacınız olan malzemeler, eldiven, çamaşır suyu, leğen bolca lastik toka ve geri dönüştürmek istediğiniz ürün yeterli olacaktır.
İki çeşit yöntemimiz var;
1- Kıvırma Yöntemi: Ürününüzü bir taban üzerinde bolca çevirip karışık bir şekilde lastikleyip leğene koyun. Her yerine bolca çamaşır suyu sıkın. 3-6 saat boyunca beklettikten sonra lastiklerini sökebilirsiniz.

2- Lastikleme Yöntemi: Ürünümüze sıra sıra bolca lastik bağlayıp leğene koyalım. Bolca çamaşır suyu sıkıp yine aynı şekilde 3-6 saat boyunca bekletelim. Ürünün çamaşır suyu kokmaması için işlemlerden sonra çamaşır makinesine atabilirsiniz. Renkli kirlilerinizle beraber atmayın! Batik desenini hayal gücünüzle harmanlayarak daha farklı ürünler de ortaya çıkarabilirsiniz. Pantolonlarınıza rastgele çamaşır suyu püskürtmek gibi… Güle güle kullanın

Zithromax Emra Med 20mg

, giydikçe beni hatırlayın :).

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.