Kadın Moda

Kadınların Hayatında Eşarbın Kullanımı

18.09.2019
Sponsorlu Bağlantılar
Kadınların Hayatında Eşarbın Kullanımı

Başörtüsü günümüzde kadınlar için moda eşyası olarak görünebilir, ancak dinimizde bağlı olan kadınlar için önemli bir değerdir, önce bunu bilirler ve buna göre giyimlerini belirlerler. Tesettürlü kadınlarımız için üzerimize giydiğimiz kıyafetler ve eşarpların uyumlu olmasına özen gösteririz. Unutmamalıyız ki eşarplar, şallar biz kapalı kadınlar için en önemli aksesuar olmanın yanı sıra dinimizin gereklerindendir. Stil sahibi olmak isteyen kadınlarımızın dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biri yaşlarına göre giyinmektir. Baş örtü stilimizi de yaşımıza göre bağlamamız, bunu kıyafetimize uydurmamız, kombinlerimizi buna göre tasarlamamız da dikkat etmemiz gereken önemli kurallardandır. Genç kızların daha sade, daha salaş modelleri, daha spor ve hafif ve şalları tercih etmeleri yaşlarına daha uygun olacaktır. Şallarınızın, eşarplarınızın ön kısmını içeriye kıvırmalı ve yüzünüzü daha da ön plana göstermektedir. Yaş aralığına göre de eşarp bağlama şekilleri değişiklik göstermektedir. Eşarp seçimi yaparken de başımıza hava almayı sağlayan modelleri tercih etmemiz oldukça rahat bir gün geçirmemizi sağlayacaktır.

Eşarp modelleri de günümüzde oldukça çeşitli olup farklı modeller ve renkler bulma konusunda işimiz oldukça kolaydır. İşimizin tek zor olacağı konu hangi model için karar vermek olacaktır. Kumaş seçimi de eşarp seçimi kadar önemlidir. İstediği kadar şık dursa da başımıza bağlamamız oldukça zor olan ve çok rahat bir şekilde başımızdan kayan ipek kumaşlar, şal kumaşlarda çeşidi de oldukça sık kullanılmaktadır. Rahat bir kullanım arayanlardansanız, bizim size önerimiz pamuklu kumaşlar olacaktır. Pamuklu eşarplar sayesinde başınızda eşarp olup olmadığını unutacaksınızdır. Eşarp seçimi kadar, eşarbımızın içine taktığımız bone modelleri de oldukça önemlidir. Çünkü eşarbımızın duruşunu bone ile daha sağlam daha hoş bir görüntüye sokarız.

En uygun ve hoş görünümü bulmak için başımıza uygun boneyi deneyerek almanızı tavsiye ederiz. Bonelerinizi eşarbınızın altından da göstermek isteyebilirsiniz, rengini de ona göre belirleyebilirsiniz. Eşarbınıza uygun rengarenk boneler hem eşarbınızı, hem de kıyafetinizi tamamlayacaktır. Eşarbınızı sadece bağlamanız ya da omzunuza artmanız yetmeyecektir. İşte tam olarak da burada devreye toplu iğneler girmektedir. Kullanacağınız toplu iğneler ile eşarbınıza istediğiniz şekli verebilir, istediğiniz gibi durmasını sağlayarak kaymasını da engelleyebilirsiniz. Eşarp kullanan kadınlar için de kuaför seçimini doğru bir şekilde yapmak oldukça önemlidir. Özel bir davete veya kendi gelinliğimizin, nişanlığımızın, abiyemizin üzerine takacağımız eşarbımızı seçtikten sonra yüzümüze uygun modeli belirleyerek de o özel günümüzde şıklığımızdan ödün vermemiş oluruz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.