Kadın Moda

Kadınlara Özel Kışlık Bot ve Çizme Modelleri

31.07.2019
827
Sponsorlu Bağlantılar
Kadınlara Özel Kışlık Bot ve Çizme Modelleri

Kadınlar için ayakkabılar oldukça önemli parçalardır. Kıyafetlerinin tamamlayıcısı, kadınlar için şıklığın olmazsa olmazıdır. Yazlık ayakkabı kombinlerinin yanında kışlık ayakkabı kombinleri de kadınlar için oldukça önemlidir. Bizi taşıyan ayaklarımızı her yerde muhafaza etmemiz gerekir. Sıcaktan, soğuktan, kardan, yağmurdan, üzerine bastığımız her türlü etkenden korumamız gerekir, tabi bunu yaparken şıklığımızı da düşünmemiz gerekir. Bot olsun, çizme olsun kadınlar giydikleri tüm ayakkabı çeşitlerinde rahatlıktan önce şıklığa bakarlar. Ancak bot alırken şıklığından daha çok kullanışlı olmasına, bulunduğumuz iklime göre olmasına, ayaklarımızı kaydırmayacak şekilde tabanlarının olmasına, ayaklarınızı sıcak tutmasına özen göstermelisiniz. Botlarınızın rahatlığı çok önemlidir. Uzun süre ayakta duran hanımlar için özellikle dikkat etmeleri gereken bu husus ile aynı zamanda ayaklarınızı yakmayan, terletmeyen, mümkünse termal özelliği olan botlar ayaklarınızın terlemesini engelleyerek aynı zamanda sıcak tutarak soğuk kış günlerinde üşütüp hasta olmanızı engeller. Genç yaşlarda anlayamadığımız bu üşütmeler, ayak sağlığımızın durumu yaşımız ilerledikçe başımıza dert olacaktır. Bacaklarımızda olan kireçlenmeler yaşımız ilerledikçe karşımıza çıkacak ağrılar başımıza dert olmadan gençken önlemini almalıyız.

Topuklu çizme ve botların seçimini yaparken de yine aynı şekilde rahat olmasına dikkat etmeliyiz. Her ayakkabıyı almadan önce denediğimiz gibi kışlık ayakkabılarımızı da deneyip normal ayakkabılardan biraz daha fazla ayağımızda tutmalıyız. Aldığımız botların kesinlikle su geçirmemesine dikkat etmeliyiz. Su geçirdiği zaman çok büyük sorun yaşarız. Ayaklarımızı yakmayacak, hava alacak kumaşlardan olmalıdır, ayaklarınızı kavrayacak ayakkabılar tercih etmelisiniz. Botlarınızı kışlık kalın çoraplarla denemelisiniz.

Kışlık ayakkabılarınızın yapıştırma olmasını yerine dikişli olmasını tercih etmelisiniz. Çünkü yapışkan ayakkabılar suyu aldıklarında yapışkanları açılacaktır. Dikişli ayakkabılar daha sağlam olacaktır. Ayak kokusu kadınlar için de erkekler için de oldukça sıkıntılı bir durumdur. Ayak kokusunun en önemli nedeni giydiğimiz ayakkabıdır. Tabi ki sağlık sorunları da oldukça etkilidir, ama giydiğimiz ayakkabıların ayaklarımızı terletmesi, sağlıksız olması ve bakteri üretmesi bunun en bilindik nedenidir. Giydiğiniz ayakkabıların kalitesi işte tam da burada devreye girer, Çin’den aldığınız, şekli hoşunuza giden kalitesiz ayakkabılar ayaklarınızı yakar, pişirir ve mantar olmasını, ayaklarınızın kokmasına neden olur. Ayakkabılarınız deri olsun, su geçirmeyen özel kumaşlar olsun önemli olan içinin kalitesi olduğunuz unutmamalıyız. Ağır kış koşullarında topuklu çizme yerine düz çizmeler, botlar tercih etmemiz çok daha uygun olacaktır. Kısa etekleriniz altına giyeceğiniz çizmelerin oldukça şık olduğunu göreceksiniz. Son yıllarda dar paça pantolonların üzerine giydiğimiz çizmeler de oldukça şık ve hoş görünmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.