Kadın Moda

Kadın Güneş Gözlük Modelleri

09.08.2020
738
Sponsorlu Bağlantılar
Kadın Güneş Gözlük Modelleri

Gözlük çoğu kişi için hem sağlık açısından hem kıyafetini tamamlamak ve daha şık görünmek açısından hayatımızda uzun yıllardır önemli bir yerdedir. Zamanla artan model ve renk çeşitliliği ile kıyafetlere ve tarzlara uygun gözlüklerle şıklığına şıklık katmak isteyenler tarafından tek bir gözlükle yetinmek zor bir hale gelmiştir. Gözlüklerin göz ile teması ve zararlı ışınları filtresiz olarak gözlere direk temasını engellemesi gibi durumlardan ötürü kullanılan camlar gelişen teknolojiyle yapı farklılıkları ve üstün koruma sağlaması konusuna da önem verilmektedir. Camların bu görevlerini yerine getirmesiyle birlikte çerçeveler ve farklı model gözlüklere yönelim artmıştır. Hepsinin cam olarak iyi bir kalitede olmasıyla kendi tarzına uygun bir gözlük seçme girişimi oluşmuştur. En popüler ve uzun zamandır hayatımızda olan damla model gözlükler model ve renk çeşitleriyle oldukça şık bir görünüm vermektedir. Modasının hiç geçmediği ve her dönem kullanılan damla model gözlükler günlük kullanıma uygunluğundan ötürü sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle bohem tarz sahibi olanların sıklıkla kullandığı damla model gözlüklerin cam renklerinin ve kulp renklerindeki çeşitliliğiyle her zevke uyum sağlaması yoğun olarak kullanılmasını sağlıyor.

Bunun yanı sıra daha minimalist ve tek renk seven kadınlar için oval model gözlükler uygun bir tercih olacaktır. Oval model gözlüklerin kalın çerçevesi ve gözleri tamamen kapatarak hem spor hem klasik giyimde şıklık katması çok amaçlı bir kullanım imkanı vermektedir.
Her Tarza Hitap Eden Güneş Gözlük Çeşitleriyle Şıklığınıza Şıklık Katın: Yoğun çeşitlilik içerisinde hangi gözlüğün yakışacağını bilmek ve buna yönelik hareket etmek mantıklı olabilir fakat gözlük çeşitleri sadece model olarak değil tasarım ve renk olarak da geniş bir yelpazeye yayıldığından deneyerek bulmanız farklı tarzlarda gözlüklerin size ne kadar yakıştığını görmeniz için iyi bir adım olacaktır. Son dönemlerde oldukça popüler olan büyük boy gözlükler popülerliğini geniş yüzler için olmasıyla yakalamıştır. Geniş alın veya geniş bir çeneye sahipseniz büyük boy gözlükler sizi oldukça şık gösterecektir. İtalyan model oversize köşesiz güneş gözlükleri hem yaz hem kış mevsimsiz modellerdendir. Özellikle kâkül ile oldukça cool bir hava katan bu gözlükler yumuşak geçişli çerçeveleriyle tarz sahibi çoğu kişinin ilk tercihidir. Son zamanlardaki vintage modasından gözlük modelleri de etkilenmiştir. Küçük yuvarlak camlı Retro gözlükler oldukça popüler hale gelmiştir. Renkli ve neon camlar ile tasarlanan modelleri uzun süredir trendlerde yerini korumaktadır. Her yüze uyum sağlayan bu gözlükler yürüyüş için de şık bir mekan için de uygun olduğundan popülerliğini korumaktadır. Retro gözlüklerin bir diğer tercih edilen modeli ise kedi(çekik) model gözlüklerdir. Zamansız parçalardan olan kedi model gözlükler hala yoğun olarak tercih edilmekte ve modernleştirilmiş tasarımlarıyla şık bir görünüm vermektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.