Kadın Moda

Kadın Eşofman Takımları

28.10.2019
1.069
Sponsorlu Bağlantılar
Kadın Eşofman Takımları

üzerimize giydiğimiz ilk şeydir. Ya da spor yaparken rahat ve daha hafif olması nedeniyle tercih edilen kıyafetlerdir. Haliyle eşofman takımı seçerken dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Eşofman takımı seçerken öncelikle dikkat etmemiz gereken nokta kumaşıdır illaki; ister spor yaparken olsun ister gündelik hayatta giydiğimiz kıyafetlerin hava alması önemlidir hava geçirgen kumaşları tercih etmemiz gerekir. Kumaşının cildimizi tahriş etmemesi hareket ettikçe kumaşın ses çıkartmaması vücudumuzu yakmaması eşofman takımı alırken dikkat etmemiz gereken birinci kuraldır. Eğer sadece sporda giymek için eşofman alıyorsak bunda yine en önemli kural kumaşının hava almasıdır çünkü spor esnasında vücudumuz çok fazla enerji harcadığı için vücuttan suyu ter yoluyla dışarı atar ve günlük hayatımızdan çok çok daha fazla terleriz eşofmanız bakteri üretmemeli nemli kalmamalıdır. Ayrıca spor için giyeceğimiz eşofman çok dar olup vücudumuzun hareketini kısıtlamamalı rahat hareket etmemizi sağlayacak cinsten olmalıdır.

Eşofmanlar sadece, spor yaparken giydiğimiz kıyafetler değildir, eşofmanlarımızı gündelik hayatımızda da oldukça sıklıkla giyeriz. Gündelik hayatımızda da giydiğimiz dar eşofmanlar vücudumuzu rahatsız eder. Oturup kalkarken kısıtlı hareket etmemizi sağladığı için rahat edemeyiz, günün stresini atamayız.

Ev işlerinde de hanımlar eşofmanlarını tercih eder, evimizde daha rahat hareket edebileceğimiz eşofmanların ter tutmama özelliğine dikkat etmeliyiz yani eşofmanımız bizi istediğimiz zaman dışında ekstradan terletmeyecek, sıkıp tahriş etmeyecek cinsten olmalıdır. Eşofmanların genel problemi diz ve dirsek izi yapmasıdır. Bu da kumaşın kalitesiyle alakalı bir durumdur, kumaşının kaliteli olmasına özen göstermeliyiz ki diz ve dirsek izi yüzünden yeni aldığımız eşofmanımızı raflara kaldırmayalım. Ayrıca yine kumaşın kalitesi eşofmanın renk atmamasına, rengini uzun süre muhafaza etmesini sağlar. Bunun yanında kumaşın yıkarken çekmemesi de yine kumaşıyla alakalı bir konudur. Eşofman takımı alırken dikkat etmemiz gereken bir diğer konu da aldığımız eşofman takımının mevsime uygun olması yazın kalın eşofman giyemeyiz, kışın da aynı şekilde, mevsime göre eşofman tercihi yapmamız doğru olacaktır. Yaz aylarında vücudumuzu hava aldıracak eşofmanları tercih etmemiz gerekirken, kış aylarında kışa uygun kalınlıkta üşütmeyecek eşofman tercih etmeliyiz. Ayrıca yaptığımız spora göre eşofman takımı seçimi yapmalıyız. Tabi bunun için hangi spor dalını yapıyor olmamız da önemlidir. Her sporun özelliği farklıdır, onun için sporumuza uygun antrenman kıyafetleri seçmeliyiz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.