Kadın Moda

Hediyelik Eşya Seçiminin Püf Noktaları

18.09.2019
810
Sponsorlu Bağlantılar
Hediyelik Eşya Seçiminin Püf Noktaları

Hediyeler hem alırken hem de verirken en büyük keyif aldığımız nesnelerdir. Sadece hediye almak değil aldığımız hediyeyi sevdiğimiz kişileri mutlu edecek şekilde seçmek ve onlara verirken de sürpriz yapmak da çok özel bir davranıştır. Hele ki hediyeyi özel zamanlar için de çok sıklıkla aldığımızı düşünürsek yine de seçim yaparken hem karşımızdakinin ihtiyacına yönelik bir hediye seçmemi hem de kişiye özel bir hediye tercih etmemiz oldukça güzel bir jest olacaktır. Normal bir zamanda hediye almayı beklemekten çok özel zamanlarda hediye bekleriz. Ama yine de hediye seçimi yaparken çok düşünürüz acaba karşımızdaki hediyemizi beğenecek mi? Mutlu olacak mı? Nasıl bir sürpriz yapmalıyız? Gibi bir çok soru işareti beynimizi kemirir. Hediye seçimi yapacağımız kişiye göre hediye seçenekleri de azalır ya da artar. Örneğin bir kadına hediye almak daha kolayken bir erkeğe hediye almak daha zordur. Nedeni erkeklere göre hediye seçeneği daha kısıtlıyken kadınlara yönelik hediye seçeneği daha fazladır.

Kime alacağımızı belirledik diyelim ikinci faktör, hediyeyi alacağımız kişinin akrabamız ya da yakın arkadaşımız, ya da eşiniz veya sevgiliniz mi olduğu da önemlidir. Bu dereceye göre hediye alacağınız kişinin nelerden hoşlandığını bilerek hediye seçiminizi buna göre yaparsınız.

Hediye alacağınız kişinin fiziki özelliklerini biliyorsanız ona göre kıyafet ya da ayakkabıdan yana da oyunuzu kullanabilirsiniz. Kız arkadaşlarınıza ya da akrabanıza ya da annenize ise hediye almanız da oldukça kolaydır. Bir çanta, ya da bluz, ayakkabı, eşarp, bileklik, kolye, küpe gibi alacağınız kişinin yakınlığına göre hediyenizi belirleyebilirsiniz. Eğer yeni ev kuran, ya da taşınan arkadaşlarımız, aile dostlarımız var ise onlara da yakınlık derecesine göre evinde ihtiyacı olan bir eşya olup olmadığını sorarak hediye seçimini de kolaylaştırabiliriz ve tabi aldığımız hediye de arkadaşımızın işin yaradığını görerek mutlu olabiliriz. Gene olarak mutfak eşyaları tercih edilir ancak, bunun yanında nevresim takımı, pike takımı, salon takımı gibi özel hediyeler de seçebiliriz.
Eğer giysi ya da ayakkabı hediye etmeyi planlıyorsak muhakkak değişim kartını hediyemizin içine koymamız gerekir. Çünkü alacağımız kişinin bedenini biliyor olsak da her markanın kalıpları aynı olmamaktadır, bunun için kalıba göre beden büyüyüp küçülebilir, değişim kartını içine koyduğumuz hediyeyi vereceğimiz arkadaşımız için değişim kartı kolaylık olacak hediyemiz boşa gitmeyerek, hem alacağımız kişiyi hem de bizi mutlu edecektir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.