Kadın Moda

Genç Odası Dekorasyon Modelleri Önerileri

Sponsorlu Bağlantılar
Genç Odası Dekorasyon Modelleri Önerileri

Genç odası sadece çocuğunuzun uyuduğu ve vakit geçirdiği bir alan olarak görülmemelidir. Kendini yansıttığı yetişkinliğe adım attığı bu yaşlarda kendini bulma aşamasının ilk adımlarından biridir. Bu sebepten odasında verimli ve mutlu vakit geçirebilmesi açısından istediği renk ve tarzda bir oda onun daha mutlu ve verimli zaman geçirmesini sağlayabilir. Dolap, komidin gibi detayların yanı sıra en önemli unsur ise yataktır. Yatak ortopedik veya gelişim üzerinde önemlilik arz eden omurgalar için uygun özellikler barındırmalıdır. Bunun yanı sıra bu dönemlerde daha çok eşyaları toplamaktan ziyade dolaplara atıldığı bir dönem olduğundan dolapların geniş olması ortamın düzenli görünebilmesine imkan sağlayacaktır. Mobilya seçiminde en önemli husus odanın boyutuna uygun mobilyalar almaktır. Ne kadar fazla alan boş olursa o kadar iyi olacaktır. Yoğun eşya olan ve hareket kapasitesinin kısıtlı olması kendi kendine vakit geçirirken onu bunaltacağından rahat bir kullanım sağlamayacaktır. Oda normal oda boyutlarına göre küçük bir oda ise buna uygun yer kaplamayan tasarımlar tercih edilebilir. Yatağın ve çalışma masasının tek bir üründe toplandığı çalışma masasının üstünün yatak olarak tasarlanmış ürünler yer kaplamamasından ötürü hem şık hem de ferah bir oda oluşturmanıza imkan tanıyacaktır. Eğer oda takımını daha uzun süre kullanmak gibi bir düşünceniz varsa bu dönemlerde seçilecek renk ve modele ayrıca önem vermeniz gerekecektir.

Yaş ilerledikçe çocuğunuz odasındaki çocuksu renk ve modeli beğenmeyerek değiştirmek isteyeceğinden zamansız parçalar seçebilirsiniz. Beyaz veya birden fazla renk barındıran modern görünümlü genç odası modelleri uzun yıllar kullanabileceğiniz tarzda ve tasarımdadır.
Sade ve Şık Odalar: Sadelik hayatımızın her alanında bizi sakinleştirmesi ve huzurlu olmamız açısından önemlidir. Gerekli veya gerekli olmayan birçok eşyanın tek bir odada bulunması bir yığılım görüntüsü oluşturması hem temizlik açısından hem de görünüm açısından bunaltabilmektedir. Bu sebepten son dönemlerdeki tek renk ve farklı tasarımlardaki genç odası modellerinde ahşap yoğunluk göstermekle beraber beyaz, siyah, gri, pembe gibi tek renklerin yanı sıra bu renkleri biraz daha ferah göstermesi açısından ufak nüanslarla serpiştirilen renk geçişleri de sıklıkla kullanılmaktadır. Sadece beyaz ya da sadece ahşap renkteki modellerde ise tasarımlardaki küçük farklılıklarla modern ve ferah bir görünüm elde edinilmeye çalışılmıştır. Bu sayede uzun yıllar sevilerek kullanılabilecek mobilyalar oluşmaktadır. Bunların yanı sıra masa seçimlerinde çocuğunuzun boy faktörü de oldukça önemlidir. Boyundan daha yüksek ya da daha alçak olması sorun oluşturabilmektedir. Alçak alacağınız bir masa ilerde daha küçük geleceğinden ötürü orta boy alınmasında ya da sandalye konusunda daha yüksek bir seçim yapılması uygun olacaktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.